Zamknij
REKLAMA

Marszałkowskie fundusze dla lokalnych samorządów. Na co zostaną przeznaczone?

13:49, 27.05.2022 | mg
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / fotografia i wideo z lotu ptaka - tel. 781 391 604
REKLAMA

Urząd Marszałkowski w tym roku przeznaczy o pół miliona złotych więcej niż w minionym roku na remonty lokalnej infrastruktury sportowej. Do podziału łącznie są 2 mln złotych. Cześć tych środków trafi również do Szczecinka.

- Wnioski o dofinansowanie inwestycji przyjmowane były do 28 lutego. O fundusze starały się samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. W tym roku pula środków wzrosła z 1,5 do 2 mln zł. Ponadto z 20 do 30 tys. zł zwiększyło się maksymalne wsparcie inwestycji, które mogło sięgnąć do 50% jej całkowitych kosztów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego. - Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, uwzględniającego dodatkowo jedną lokalizację. Dotację należy wykorzystać do końca grudnia br.

W ramach wspomnianych dotacji Gmina Szczecinek otrzyma 30 tys. złotych na zakup trzech mobilnych urządzeń (deszczowni) na potrzeby Urzędu Gminy Szczecinek. Również 30 tys. złotych otrzyma miasto Szczecinek na zakup sprzętu pływającego „sportowo-rekreacyjnego" do wypożyczalni przy wyciągu do nart wodnych w Szczecinku. Z kolei 18 tys. złotych otrzyma Powiat Szczecinecki na poprawę stanu bazy sportowej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku poprzez zakup dwóch łodzi żaglowych klasy OPTYMIST – regatowy. Na finansowe wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego mogą liczyć także sąsiednie gminy.

Kolejne środki trafią także do Gminy Barwice na wymianę okien w sali gimnastycznej na ul. Kościuszki (30 tys. zł), Gminy Borne Sulinowo na modernizację boiska treningowego do piłki nożnej (30 tys. zł) oraz do Gminy Grzmiąca na modernizację piłkochwytów na boisku orlik oraz budowa siłowni plenerowej w Grzmiącej (22 tys. zł)

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

3 0

Ale się panowie Geblewicz i Wziątek szarpnęli.
Dotacja do 30 tysięcy a na całe województwo 2 mln. Śmiechu warte takie dotację, widocznie nowy gmach urzędu Marszałkowskiego za dużo kosztuje i kołderki nie starcza. 14:44, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%