Zamknij
REKLAMA

Dbają nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne. Jest wsparcie dla Białego Boru

12:37, 22.11.2021 | .
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podsumowały granty w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wsparcie otrzymały dwie inicjatywy z powiatu szczecineckiego.

Wnioskodawcy z Białego Boru postawili na zwiększenie bezpieczeństwa mieszańców poprzez zakup defibrylatorów i specjalistyczne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Defibrylatory zostaną umieszczone w ogólnodostępnych miejscach, tak by były „pod ręką” w sytuacjach zagrożenia życia. Wsparcie otrzyma też gmina Szczecinek, która wnioskowała o pomoc dla lokalnej jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Grant zostanie przeznaczony na zakup oświetlenia do prowadzenia akcji ratowniczych nocą.

Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców. Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie szczecineckim

– zaznacza Olgierd Żyromski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych — m.in. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Projekty z Białego Boru i Szczecinka zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł. Kolejna edycja programu wystartuje w przyszłym roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%