Zamknij
REKLAMA

To jedyne takie miejsce w Polsce. Warunki zmienią się tam nie do poznania

08:59, 21.07.2021 | materiał prasowy / mjr Robert Trembowelski
Skomentuj wizualizacja inwestycji
REKLAMA

Nie do poznania zmienią się warunki szkolenia psów więziennych w Czarnem. Wszystko za sprawą inwestycji, która właśnie się rozpoczęła.

Zakład Karny w Czarnem jest obecnie jedynym miejscem w Polsce, w którym szkoli się przewodników oraz psy specjalne i patrolowo-obronne na potrzeby Służby Więziennej. O ile do warunków do prowadzenia wykładów oraz części hotelowej nie można mieć żadnych zastrzeżeń, o tyle miejsce do prowadzenia zajęć praktycznych wymagało pilnego odnowienia. Za półtora roku miejsce to będzie już wizytówką. Natomiast stare obiekty, na których wyraźnie odcisnął się ząb czasu, będzie można wspominać wyłącznie na archiwalnych zdjęciach.

fot. mjr Robert Trembowelski

Właśnie rozpoczęły się ich prace rozbiórkowe. Zastąpione zostaną nowoczesnym obiektem szkoleniowo-kojcowym. W dolnej jego części mają zostać ulokowane boksy dla psów z wybiegami na zewnątrz. Nad nimi będą pomieszczenia do prowadzenia zajęć praktycznych z czworonogami, do ich kąpieli, magazynowania sprzętu czy karmy, a także gabinet weterynaryjny.

Rozpoczęcie inwestycji, za którą odpowiada OISW Koszalin, nie oznacza zawieszenia na ten czas działalności przez Dział Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych.

- Cały czas ją będziemy prowadzić – zapewnia mjr Małgorzata Kulig, kierownik działu. -Tym bardziej, że w planach mamy zakup 7 psów.

 

(materiał prasowy / mjr Robert Trembowelski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%