Blisko 12,5 mln złotych trafi w tym roku do samorządów i podmiotów prywatnych z województwa zachodniopomorskiego, które chcą uruchamiać nowe instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 lub nowe miejsca w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna. Wiceminister rodziny Kazimierz Kuberski na początku lutego wręczył gminom promesy dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”
Program „Maluch+” w wachlarzu naszych prorodzinnych rozwiązań zajmuje szczególne miejsce. Dzięki niemu powstaje infrastruktura ważna dla rodziców, którzy chcą łączyć wychowanie dzieci z pracą zawodową. Samorządy rozumieją potrzeby swoich mieszkańców, uruchamiają nowe placówki, dzięki czemu z każdym rokiem dostępność żłobków poprawia się – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
W naszym regionie z programu skorzysta gmina Biały Bór. Dodatkowo dofinansowanie trafi do Białogardu, Bierzwnika, Darłowa, Postomina, Szczecina, Wałcza, Polanowa, Manowa, Wolina.
W 2020 roku na tworzenie nowych miejsc i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami przeznaczono 450 mln złotych. O dofinansowanie mogły starać się samorządy i podmioty prywatne, w tym pracodawcy.
Adam08:19, 17.02.2020
A w Szczecinku jedno wielkie zero. Totalna opozycja POKO na czele z burmistrzem Rakiem i jego pryncypałem JHD obrazili się na rządowe programy.
Tylko kto na tym traci? Oni czy Mieszkańcy?
Iza08:31, 17.02.2020
2015 nakłady na ochronę zdrowia 70 mld złotych.
2019 - 104 mld złotych.
Nakłady w relacji PKB- 2015 4,44%
2019- 4,96% PKB. Nie mówiąc już o tym że wzrost PKB mamy znacznie wyższy niż w 2015 roku.
AQQ09:26, 17.02.2020
Normalnie cuda na kiju.Powstają nowe żłobki i przedszkola by jakoś wyciągnąć te 500+ które już jest warte 350 zł...
Iza20:42, 17.02.2020
500 plus warte 350? Skąd te dane? 500 plus wprowadzono w 2016 inflacja roczna to 2,5 %. 3×2,5=7,5% . Więc utrata to 45 złotych. Naucz się liczyć pełowczyku. Ale to chyba zbyt wiele skoro kandydatka kidawa jest niepiśmienna.
GUS czy wóz?06:54, 18.02.2020
Wskaźniki trzeba umieć rozumieć a nie tylko czytać.
Roman11:58, 17.02.2020
Czy są albo powstaną żłobki dla tych co pracują do 18? Czy żłobek to przywilej tylko biurokratów pracujących do 15?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
60 tys. zł na 85 osób do rehablilitacji. Przypomnę, że tyle czyli 65 tys. zł może zarobić na dyżurach 72 godz. , 500 zł za godzinę w szpitalu powiatowym. Nie tylo w Warszawie lekarze pracują po 300 godzin miesięcznie u nas też są takie przypadki i jest ich dużo.
Roman
07:27, 2026-06-22
Poranny spacer i taki widok. Metrowy wąż na...
Umnie zaskroniec siedzi w świerkach zawsze jest widoczny rano
Kowal
21:01, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Czy ktoś sprawdza płot przy placu koncertowym? Przecież on się trzyma tylko na siatce. Oby nie przewrócił się na jakiego dzieciaka.
Janek
20:34, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Kto by pomyślał, że publiczność w Szczecinku ma takie wyrobiony gust muzyczny. Tylko nie wiem, czego chce szukać na miejskim koncercie dla wszystkich. Jak dla mnie, repertuar był jak na Szczecinek strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Podział na muzykę dla młodych i starszych słuchaczy też. A ,że z racji wieku wiem, że jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził, trzeba się cieszyć, że pogoda dopisała. 🤠
Trolek
20:30, 2026-06-21