Zamknij
REKLAMA

Dzieło Prymasa Tysiąclecia żyje w sercach wiernych

14:04, 07.09.2021 | r.
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Trwają szczecineckie Dni Kultury Chrześcijańskiej, których corocznym zadaniem jest duchowy rozwój wspólnoty oraz napełnienie serc członków Kościoła wiarą i nadzieją.

Tegorocznym mottem i główną myślą przewodnią wydarzenia są słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Czas to miłość”. Zgodnie z przyjętym hasłem, zaplanowane wydarzenia koncentrują się wokół postaci Prymasa Tysiąclecia, co stanowi element duchowych przygotowań do zbliżających się uroczystości beatyfikacyjnych Prymasa.

Szczecineckie obchody Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęły się od widowiska teatralnego „Życie jest większe od legend” w wykonaniu aktorów Teatru A z Gliwic, które zostało wystawione na muszli koncertowej, w niedzielę 5 września. Scenariusz sztuki nawiązywał do pamiętnego osadzenia kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku i stworzony został przez Leszka Styś, na podstawie oryginalnych, więziennych zapisków Kardynała. W metaforycznym i pełnym symboli przedstawieniu udział wzięli: Angelika Chirowska, Małgorzata Grund-Bismor, Magdalena Kocur, Grażyna Styś, Marcin Dzwonowski, Marek Stecko oraz Leszek Styś. Fragmenty tekstów z zapisków więziennych odczytał – Ks. Tadeusz Hryhorowicz. Plenerowe widowisko spotkało się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności, która nagrodziła artystów długą owacją na stojąco.

Innym elementem Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku, dedykowanym Kardynałowi Wyszyńskiemu jest wystawa plenerowa przy miejscowym kinie „Wolność”, przygotowana we współpracy z Muzeum Regionalnym. Stanowi ona esencjonalne kalendarium życia Prymasa i będzie udostępniona dla odwiedzających aż do 15 września. 

Bardzo aktywnie na rzecz promocji sylwetki i dzieła Prymasa Tysiąclecia, działa Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jak powiedział w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” Ryszard Pilich - prezes oddziału okręgowego stowarzyszenia – Ten ostatni rok poświęciliśmy analizie „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”, by lepiej poznać jego dekalog społeczny. Na terenie całego naszego okręgu, od Szczecina po Słupsk i Piłę, organizowaliśmy spotkania z ludźmi, którzy realizują go w życiu. Symbolicznym podsumowaniem tych działań, stał się natomiast Różaniec na Górze Chełmskiej, który 4 września zgromadził członków i sympatyków Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z całego okręgu szczecińsko-koszalińskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JędrekJędrek

4 0

Czy Autorka tekstu naprawdę nie odróżnia chrześcijaństwa od katolicyzmu? Smutne to... 17:39, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piotrpiotr

0 1

super spektakl ! 22:49, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

annaaannaa

0 0

'Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 11:02, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%