Zamknij
REKLAMA

Rusza inicjatywa #WakacyjneMsze

22:38, 04.07.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Msza św. w życiu chrześcijanina jest tak potrzebna jak wypoczynek; w mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przesłanej PAP rzecznik podkreślił, że "wszyscy mamy prawo do wakacji, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnych mszy św." Zwrócił uwagę, że niezależnie od tego, gdzie spędza się urlop lub wakacje, w zdecydowanej większości przypadków nie ma problemu ze znalezieniem w internecie pobliskiego kościoła lub kaplicy.

-Nawet, jeśli jesteśmy za granicą i nie znamy dobrze miejscowego języka, warto udać się na niedzielną mszę św. Czytania liturgii słowa i teksty mszalne z danego dnia, możemy odnaleźć na wielu stronach internetowych - zaznaczył Rytel-Andrianik.

Ks. Rytel-Andrianik zachęca także do udziału w inicjatywie #WakacyjneMsze.

-Podczas wakacyjnych wyjazdów odwiedzamy wiele kościołów i kaplic, przed mszą św. lub na jej zakończenie, możemy zrobić zdjęcia smartfonem i opublikować je na Facebooku, Twitterze, Instagramie z #WakacyjneMsze. W ten sposób dzielimy się odkrywanymi miejscami, ale również dajemy świadectwo naszej wiary i potrzeby eucharystii w codziennym życiu, która szczególnie uwidoczniła się w czasie pandemii, w okresie, gdy dostęp do uczestnictwa w Mszach św. był poważnie ograniczony - podkreślił.

Rzecznik Episkopatu przypomina też słowa, które papież Franciszek skierował niedawno do Polaków: -Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem.

autor: Magdalena Gronek

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

AffffAffff

4 6

Ach, czyli potrzebna jest taca, trzeba od razu tak mówic 09:14, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiriamMiriam

1 3

Niech się przestaną pchać do polityki i zagarniać państwowy majątek, to ludzie może zaczną wracać na msze.
Chociaż coraz mniej ludzi wierzy w te ich baśnie z mchu i paproci. 14:31, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatzrącaPatzrąca

2 2

Ludzie boją się pedofili w koloratkach dlatego nie chodzą do kościoła, bo nie wiadomo, który z nich jest pedofilem, bo kościół w Polsce to ukrywa. 17:19, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

Tak, podejdzie w kościele do twojej ławki ksiądz prowadzący mszę i Cię zgwałci :-)... 19:24, 06.07.2020


JędrekJędrek

0 1

Panie rzeczniku: proszę wypowiadać się wyłącznie w imieniu katolików, a nigdy chrześcijan! Proszę wypowiadać się wyłącznie w imieniu swej sekty, która absolutnie nie zalicza się do wspólnoty chrześcijańskiej! Swego czasu towarzysz Gierek wypowiadał się w imieniu narodu polskiego... 21:35, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

0 0

Msze w czasie wakacji powinny być odprawiane na świeżym powietrzu, przed kościołem. Tak jak to jest w miejscowościach nadmorskich. W czasie koronawirusa rozwiązanie idealne. Każdy kościół w Szczecinku posiada trochę terenu, wiernych też przyjdzie więcej, no i taca będzie większa ;-) 19:27, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%