Zamknij
REKLAMA

Znajdź FLOW na SLOW

08:11, 25.06.2020 | br
Skomentuj
REKLAMA

20 czerwca odbył się wernisaż wystawy prac Moniki Kolosz. Szczecinecka artystka zaprezentowała kilkanaście prac, które w większości powstały podczas ostatnich miesięcy. Opowiedziała co kryje się pod tytułem wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie.” Autorka zdradziła również plany związane z nowym projektem.  

Ostatni wernisaż Moniki Kolosz odbył się w połowie marca br. Kolejny, sobotni wernisaż symbolicznie otworzył imprezy kulturalne w Szczecinku. Tym razem miłośnicy i fani Moniki spotkali się w Restauracji Jolka gdzie przez pewien czas będzie można podziwiać prace, które dodają ścianom koloru i charakterystycznej dla Moniki energii.

- Pandemia to był czas, kiedy musieliśmy zwolnić, zatrzymać się, a czasem nawet zamknąć w domu. Dla niektórych ostatnie miesiące były trudnym czasem. Dla mnie osobiście to był bardzo twórczy okres. By znaleźć inspirację muszę się wyciszyć, mieć czas dla siebie. I to był właśnie ten czas. Tytuł wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie” jest bardzo sugestywny – mówi o swoich pracach artystka. – To bardzo ważne, by zaakceptować to co się dzieje wokół nas i postarać się wyciągnąć z tego jak najwięcej korzyści. Zajrzeć w głąb siebie, posłuchać siebie. Potrafić zaakceptować emocje. I nie ważne jakie są, każde są dobre, ponieważ rozwijają nas – mówi dalej Monika Kolosz.

W Jolce możemy podziwiać obrazy m.in. „Ogród Kobiecości:”, makramy, biżuterię oraz sztukę użytkową Moniki Kolosz. Ze wszystkich prac emanuje spokój, harmonia. Artystka pokazuje w nich jak ważna jest akceptacja samej siebie i co niesie za sobą bycie kobietą. To szereg różnych emocji: płaczu, złości, miłości, lęku i siły czerpanej z natury.

- Nie bójmy się być słabe, czasem płaczliwe czy nawet nieznośne. Takie właśnie jesteśmy. Bądźmy kobietami – mówiła Monika podczas wystawy.

Poza wystawą w Jolce już niedługo odbędzie się cykl warsztatów dla kobiet pod nazwą "Spacer w głąb kobiecej wrażliwości”. Warsztaty to zaproszenie do pięknej, cichej i spokojnej przestrzeni kobiecej  pełnej wrażliwości i delikatności.  Podczas spotkań będzie można obudzić zmysły, dobrą, aromatyczną herbatą, lekkimi dźwiękami muzyki, promieniami słońca lub kroplami deszczu. To propozycja tworzenia wspólnej przestrzeni twórczej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

AQQAQQ

7 0

Musi być po angielsku?Nie można napisać po prostu...Zwolnij-szkoda życia? Ech,ta nowomowa...brifingi,mitingi i kołcze... 10:36, 25.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xYZxYZ

0 0

No cóż świat idzie do przodu, taki kierunek obrał i my tego nie powstrzymamy, prawo pokolenia czy nam sie to podoba czy nie idzie nowe. Pozdrawiam tez nie znam angielskiego :) 10:41, 25.06.2020


AQQAQQ

3 0

xYZ..."A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

Kiedyś walczono o polszczyznę,więc może świat idzie do przodu,ale Polacy się uwsteczniają.Zamiast słuchać z uwagą,zainteresowaniem teraz słuchają z atencją.Lepiej brzmi, przynajmniej dla tych,którzy nie wiedzą co to znaczy.Znam angielski... 15:08, 25.06.2020


BrostitoBrostito

3 0

Najlepszy wernisaż w Szczecinku od bardzo dawna, miejsce organizacja idealna co potwierdziła frekwencja i atmosfera. Brawo. 10:39, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KazikKazik

1 0

Wszyscy artyści... 21:41, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejtHejt

0 0

Po ile ogórki z wystawy :)?
Co mnie ten wernisaż trzaska wygra wybory :) 22:03, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA