20 czerwca odbył się wernisaż wystawy prac Moniki Kolosz. Szczecinecka artystka zaprezentowała kilkanaście prac, które w większości powstały podczas ostatnich miesięcy. Opowiedziała co kryje się pod tytułem wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie.” Autorka zdradziła również plany związane z nowym projektem.
Ostatni wernisaż Moniki Kolosz odbył się w połowie marca br. Kolejny, sobotni wernisaż symbolicznie otworzył imprezy kulturalne w Szczecinku. Tym razem miłośnicy i fani Moniki spotkali się w Restauracji Jolka gdzie przez pewien czas będzie można podziwiać prace, które dodają ścianom koloru i charakterystycznej dla Moniki energii.
- Pandemia to był czas, kiedy musieliśmy zwolnić, zatrzymać się, a czasem nawet zamknąć w domu. Dla niektórych ostatnie miesiące były trudnym czasem. Dla mnie osobiście to był bardzo twórczy okres. By znaleźć inspirację muszę się wyciszyć, mieć czas dla siebie. I to był właśnie ten czas. Tytuł wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie” jest bardzo sugestywny – mówi o swoich pracach artystka. – To bardzo ważne, by zaakceptować to co się dzieje wokół nas i postarać się wyciągnąć z tego jak najwięcej korzyści. Zajrzeć w głąb siebie, posłuchać siebie. Potrafić zaakceptować emocje. I nie ważne jakie są, każde są dobre, ponieważ rozwijają nas – mówi dalej Monika Kolosz.
W Jolce możemy podziwiać obrazy m.in. „Ogród Kobiecości:”, makramy, biżuterię oraz sztukę użytkową Moniki Kolosz. Ze wszystkich prac emanuje spokój, harmonia. Artystka pokazuje w nich jak ważna jest akceptacja samej siebie i co niesie za sobą bycie kobietą. To szereg różnych emocji: płaczu, złości, miłości, lęku i siły czerpanej z natury.
- Nie bójmy się być słabe, czasem płaczliwe czy nawet nieznośne. Takie właśnie jesteśmy. Bądźmy kobietami – mówiła Monika podczas wystawy.
Poza wystawą w Jolce już niedługo odbędzie się cykl warsztatów dla kobiet pod nazwą "Spacer w głąb kobiecej wrażliwości”. Warsztaty to zaproszenie do pięknej, cichej i spokojnej przestrzeni kobiecej pełnej wrażliwości i delikatności. Podczas spotkań będzie można obudzić zmysły, dobrą, aromatyczną herbatą, lekkimi dźwiękami muzyki, promieniami słońca lub kroplami deszczu. To propozycja tworzenia wspólnej przestrzeni twórczej.
Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła pracę
Dzieci i ryby............
A
14:25, 2025-12-06
Do Sporego przez Trzcinno nie dojedziesz.
To co się dzieje na tym odcinku i w samej wsi Spore to jakaś parodia, koszmar do potęgi entej. Budowa zarządzana przez kogoś kto ma zupełnie głęboko to jak ludzie dojadą do domu czy do miasta do pracy. Rozumiem, że osobom nieruszającym się z domu jest to obojętne czy remont jest czy nie ma. Ten kto wymyślił ten po.....y remont powinien tam właśnie zamieszkać i poruszać się po tych cudownych drogach, przeciskać się pomiędzy wywrotką a koparką, autem po okna *%#)!& piachem docierając do miejsca przeznaczenia w godzinę przez kilka metrów. Jedna wielką tragedią Rzygać się chce A skargi można składać do..... do nikogo bo Ci co powinni się za to wziąć jedynie co potrafią to łapy pod d i uśmiechy na fb
Sara
12:48, 2025-12-06
Pożar budynku w Krągach. Obiekt spłonął
Czy ktoś odważył się postawić publicznie pytanie - kto stoi za pożarami w Polsce? Czy wykrywani są sprawcy? Czy służby odpowiedzialne za wykrywanie przestępstw nabrały i trzymają wodę w ustach?
hmmm
12:27, 2025-12-06
Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła pracę
Myślę że młodzi radni wymagają przeszkolenia. Jako pierwszy wykładu mógłby udzielić poseł lubczyk. Temat „jak skroić ponad 700 tys zł z kasy sejmu argumentując to trudna sytuacja finansowa, równocześnie jeżdżąc Ferrari, posiadając 2 samochody itd …”
Edek
11:59, 2025-12-06
7 0
Musi być po angielsku?Nie można napisać po prostu...Zwolnij-szkoda życia? Ech,ta nowomowa...brifingi,mitingi i kołcze...
0 0
No cóż świat idzie do przodu, taki kierunek obrał i my tego nie powstrzymamy, prawo pokolenia czy nam sie to podoba czy nie idzie nowe. Pozdrawiam tez nie znam angielskiego :)
3 0
xYZ..."A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Kiedyś walczono o polszczyznę,więc może świat idzie do przodu,ale Polacy się uwsteczniają.Zamiast słuchać z uwagą,zainteresowaniem teraz słuchają z atencją.Lepiej brzmi, przynajmniej dla tych,którzy nie wiedzą co to znaczy.Znam angielski...
3 0
Najlepszy wernisaż w Szczecinku od bardzo dawna, miejsce organizacja idealna co potwierdziła frekwencja i atmosfera. Brawo.
1 0
Wszyscy artyści...
0 0
Po ile ogórki z wystawy :)?
Co mnie ten wernisaż trzaska wygra wybory :)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz