Zamknij
REKLAMA

Dzień Otwartych Umysłów w STO

19:00, 23.11.2019 | Marta Kobyłecka, pomysłodawca szkolnej akcji i koordynator projektu
Skomentuj
REKLAMA

W miniony czwartek Społeczna Szkoła Podstawowa STO świętowała „Dzień Otwartych Umysłów”, zorganizowany w ramach jubileuszowej akcji Społecznego Towarzystwa Oświatowego „Miesiąc Otwartych Umysłów.

Uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do projektu edukacyjnego „Ekologia STOsowana”.

Celem projektu jest propagowanie nawyków proekologicznych wśród uczniów SSP STO, m.in. poprzez zminimalizowanie ilości odpadów oraz rozwiązań nieekologicznych w otoczeniu i życiu szkolnym. Projekt bazuje na idei „zero waste”, zgodnie z którą człowiek ogranicza nadmierny konsumpcjonizm, generuje przez to mniej odpadów, naśladuje naturalne zrównoważone cykle, w których niepotrzebne rzeczy i odpady stają się zasobami.

W pierwszej fazie projektu uczniowie zapoznali się z pięcioma zasadami „zero waste” - 5xR. Dokonali również diagnozy lokalnego środowiska szkolnego i własnych nawyków. Na bazie tych spostrzeżeńwskazali obszary ich działalności, które można zorganizować w sposób proekologiczny w myśl pięciu zasad „zero waste”. W „Dniu Otwartych Umysłów” podzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz zaproponowali konkretne praktyczne działania, które będą wdrażać w ciągu roku szkolnego.

Spotkanie to zainaugurowano rok jubileuszu 30-lecia Społecznej  Szkoły Podstawowej w Szczecinku. 

(Marta Kobyłecka, pomysłodawca szkolnej akcji i koordynator projektu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA