Zamknij
REKLAMA

Młodzież z Holandii z wizytą w Szczeicnku

11:40, 13.05.2019 | Elżbieta Sobolewska
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 06 do 10 maja 2019 roku odbyła się wymiana polsko – holenderska pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 w Szczecinku , a szkołą Steenspil z Holandii. Przez 5 dni dziesięcioro uczniów wraz z opiekunami: p. Corina Oudesluijs i p. Tommy van Buren było goszczonych po raz pierwszy w naszej szkole. Spotkanie w Szczecinku przebiegało pod hasłem „Czy młodzież z Polski i z Holandii więcej dzieli czy łączy?”.

Późnym popołudniem 6 maja uczniowie wraz z opiekunami dotarli do  Szczecinka, gdzie polscy uczniowie razem z nauczycielami czekali na gości z Holandii. Następnego dnia nasi goście zostali mile przywitani przez wiceburmistrza miasta Pana Macieja Makselona. Podczas trwającej 5 dniowej wymiany uczniowie zwiedzili nasze miasto, odwiedzili wiele miejsc aktywnego wypoczynku, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Wzięli udział w zorganizowanych dla nich warsztatach szkolnych; lekcji: fizyki, historii, sztuki oraz sportu.  Uczniowie z Holandii oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udali się też rowerami na Mysią Wyspę. Wycieczkę rowerową zakończono wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę.

Nauczyciele i uczniowie polscy ściśle współpracowali z holenderskimi nauczycielami i uczniami z Holandii. Holenderscy goście mieli okazję poznać nasz system szkolnictwa przez uczestnictwo w zajęciach szkolnych. Młodzież spędzała dużo czasu w gronie polskich  kolegów, poznając ich styl życia i obyczaje kulturowe. Jednocześnie jedni i drudzy uczniowie „szlifowali” swoją znajomość języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.
Lecz wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Ostatni dzień uczestnicy wymiany  spędzili na basenie  i na zakupach. Potem wspólny obiad. Wieczorem - pożegnanie. Nie było ono łatwe dla nikogo. Wszyscy spędzili cudowne chwile, które będą rozpamiętywać jeszcze długo. 
Na szczęście nie pożegnaliśmy się na długo. Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udają się z rewizytą do Holandii już 03 czerwca 2019 roku.

Sądzę, że miniony tydzień można uznać za bardzo udany. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i czekamy z niecierpliwością  na kolejne spotkanie.

(Elżbieta Sobolewska )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

podatnikpodatnik

4 2

Po co wydajemy pieniądze na takie nic nie wnoszące bzdury? 12:08, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

5 2

O widać młody islamista już przymierza się do odstrzału swojego chrześcijańskiego kolegi. 12:14, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone