Zamknij
REKLAMA

Wkrótce bal turniejowy dla Barbary Krzyżanowskiej-Ksok

11:23, 19.03.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Już niebawem w Domu Kolejarza odbędzie się jubileuszowy bal turniejowy z okazji czterdziestej rocznicy powstania Klubu Tańca Towarzyskiego „Aida”. Uroczystość poświęcona będzie pamięci Barbary Krzyżanowskiej-Ksok.

Słów kilka o Barbarze Krzyżanowskiej-Ksok

Pani Barbara była absolutną pionierką tańca towarzyskiego w województwie. To właśnie ona w roku 1979 założyła Klub Tańca Towarzyskiego „Aida”. Przez lata organizowała wiele międzyklubowych i ogólnopolskich turniejów tańca, które najpierw odbywały się w kinie „Kadr” i dawnej Szkole Podstawowej nr 2, a następnie w Hali Myśliwskiej, Szczecineckim Ośrodku Kultury i w Domu Kultury Kolejarza. Pani Basia wychowała wielu wspaniałych i niezwykle utalentowanych tancerzy. Nie dziwi więc fakt, że postanowiono kontynuować jej dzieło i wciąż organizować rozmaite turnieje taneczne. Ustalono również, iż w celu upamiętnienia jej działalności organizowane będą konkursowe pokazy „O memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok”, które obecnie są jednym z największych wydarzeń tanecznych w Szczecinku.

Barbara Krzyżanowska-Ksok taniec pokochała w czasie studiów w Krakowie. Uczył ją sam profesor Marian Wieczysty - prekursor tańca towarzyskiego w Polsce. Założycielka „Aidy” studiowała zoologię, jednak po skończeniu studiów zdecydowała się w pełni poświęcić tańcu. Podjęła także pracę w ośrodku kultury. Do zamieszkania w Szczecinku przekonała ją natura, a dokładniej jezioro i las znajdujące się w otoczeniu miasta.

[WIDEO]2062[/WIDEO]

Pani Basia zawsze miała doskonały kontakt z tancerzami, którzy wspominając kobietę, nazywają ją drugą matką. Była znakomitym pedagogiem, który starał się pomagać odkrywać świat i tworzyć własne poglądy. Potrafiła rozmawiać z każdym, zawsze także stawała po stronie swoich uczniów. Jednocześnie potrafiła przyznać się do błędu, co było niezwykle cenną lekcją dla jej podopiecznych. Kobieta była osobą nietuzinkową, wobec której - jak twierdzą bliscy - nie dało się przejść obojętnie. Umiała pięknie i barwnie opowiadać o zakupach na rynku, które uwielbiała. Była kobietą oczytaną, która koniecznie chciała zaszczepić miłość do tańca w naszym mieście. A w tym okresie to nie było proste - taniec rozwijał się głównie w wielkich ośrodkach akademickich. Dzięki wyjazdom na turnieje młodzi ludzie posiadali możliwość wyjazdu za granicę. Dzisiaj jest to naturalne zjawisko, jednak w tamtych czasach stanowiło szczyt ich marzeń.

Barbara Krzyżanowska-Ksok była niesamowicie silną osobą, która miała swoje marzenia, a jej największą miłością były dzieci. W tych niezwykle trudnych czasach była naprawdę oddaną i kochającą matką.

Turniej dla Pani Basi w Szczecinku

Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że w jubileuszowym balu turniejowym weźmie udział nawet 200 tancerek i tancerzy. Sama impreza dedykowana jest uczniom Barbary Krzyżanowskiej-Ksok, którzy pod jej okiem stawiali swoje pierwsze kroki w tanecznym świecie.  W planie balu turniejowego znajduje się taneczny turniej integracyjny, przegląd wspomnień i zabawa do białego rana. Wpisowe wynosi 150 zł za osobę, a cena zawiera pełne menu, napoje bezalkoholowe oraz obsługę techniczną. Warto pośpieszyć się z rezerwacją, ponieważ jubileuszowy bal odbędzie się już 29 marca 2019 roku.

em

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone