Dzieła Sławomira Szeleszkiewicza zaskakują lekkością i doskonałością w oddaniu form, głębi przestrzeni, a niekiedy nawet lekko wyczuwalnej gęstości powietrza. Artyście udaje się odzwierciedlić rzeczy w malarstwie niezwykle trudne – ruch, rozproszenie kształtów i subtelne zmiany oświetlenia. O sekretach sztuki malarskiej, ulubionych technikach i fascynacji kolorem, pan Szeleszkiewicz rozmawiał z mieszkańcami Bornego Sulinowa, gdzie w piątek (10 marca) gościł na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół.
[FOTORELACJA]7078[/FOTORELACJA]
Jak mogliśmy usłyszeć Sławomir Szeleszkiewicz jest samoukiem, kolorystą i pedagogiem, który poprzez kontakt ze sztuką, stara się wspierać rozwój osób niepełnosprawnych. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności plastyczne, a jego zainteresowania skupiały się zawsze wokół rysunku i form dekoracyjnych. Swoje umiejętności doskonalił początkowo w dziecięco-młodzieżowych grupach plastycznych w Domu Kultury w Gorzowie, a następnie w szkole zawodowej w Chodzieży, którą ukończył jako zdobnik porcelany. To właśnie tam zrodziła się jego fascynacja secesją i ornamentyką. Próbował różnych form wyrazu, takich jak malarstwo olejne i akrylowe, jednak to akwarele pozostają jego ulubionym medium. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych twórców tej specjalności, rzadko sięga po inspirację pejzażem czy martwą naturą. Fascynują go przede wszystkim ludzie, których od wielu lat z pasją portretuje.
Kto w miniony piątek zdecydował się odwiedzić, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, miał okazję zobaczyć harmonijne portrety kobiet, sylwetki mężczyźni w tańcu czy podczas spaceru, a przede wszystkim bogato zdobione obrazy kobiecych twarzy, których bohaterki z nostalgią spoglądają na odwiedzających. Wystawa akwareli pn. „Paleta Barw”, jest również swoistym wyrazem podziwu dla ludzkiego piękna oraz przejawem fascynacji miejscem i chwilą.
Plany łowiska w Marcelinie nabierają tempa.
Szkoda że nie myślą o drogach, chodnikach czy oświetleniu. Takie podstawowe przyziemne sprawy. Tylko ryby, bajery i lody. Proponuję zejść na Ziemię a nie bujać w obłokach.
Mieszkaniec
22:06, 2025-11-13
Nowe władze dwóch osiedli. Na trzecim – wyborów nie uda
Bardzo rodzinnie w tych radach. Lekcji dzieciom już nie trzeba odrabia
J23
20:32, 2025-11-13
Rekordowa kwesta na rzecz Hospicjum św. Franciszka z As
Naród żebraków
G
19:25, 2025-11-13
Elektryczny patrol na ulicach Szczecinka
Do tego grona może niech dołączy pgk i kupcie elektryczna śmieciarkę a nie same złomy jeżdżą
Ja
18:22, 2025-11-13
2 3
Wow ale wydarzenie ?♂️?♂️?♂️
Juz pale wrotki zeby zobaczyć.