Zamknij
REKLAMA

Parsęcko kolęduje i podtrzymuje tradycję [ZDJĘCIA, WIDEO]

11.19, 24.01.2023 . Aktualizacja: 11.23, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Parsęcka będą miło wspominać niedzielne popołudnie (22 stycznia). Tego właśnie dnia, w świetlicy wiejskiej odbył się „Ludowy Przegląd Kolęd” zorganizowany z inicjatywy wójta Ryszarda Jasionasa oraz zespołu Swojacy z Sitna. Impreza, której celem było podtrzymywanie świątecznych tradycji oraz celebracja tego wyjątkowego czasu w roku, spotkała się z ciepłym przyjęciem oraz ogromnym zainteresowaniem publiczności.

[FOTORELACJA]6999[/FOTORELACJA]

Można śmiało powiedzieć, że sala wiejska pękała w szwach, a część zainteresowanych musiała wysłuchać koncertu na stojąco. Miejscowe gospodynie zadbały o wspaniałe ciasta, a Swojacy z Sitna, Kumoszki z Parsęcka oraz Serenada i 1+3 z Czarnego o właściwy repertuar muzyczny. Była to również doskonała okazja dla dzieci z lokalnej szkoły podstawowej, by przedstawić krótki recital dedykowany wszystkim babciom i dziadkom w dniu ich święta.

Tegoroczne spotkanie w Parsęcku ma również zainicjować nową tradycję, według której „Ludowy Przegląd Kolęd” będzie odbywał się w kolejnych miejscowościach gminy Szczecinek, pozwalając na nowo odkrywać piękno starych pieśni bożonarodzeniowych.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%