Zamknij

Koncert operowy, podróże Guliwera i pokaz ognia. Za nami I dzień Art Pikniku

13:46, 30.07.2022 mg Aktualizacja: 13:48, 30.07.2022
Skomentuj fot. mg fot. mg

Za nami pierwszy dzień wydarzeń odbywających się w naszym mieście w ramach tegorocznego Art Pikniku. Piątkowe (29 lipca) spotkanie ze sztuka i muzyką miało miejsce na terenie rekreacyjnym u stóp wieży Bismarcka. 

[FOTORELACJA]6739[/FOTORELACJA]

Tego dnia organizatorzy zaprosili nas na koncert operowy, w trakcie którego zaśpiewali dla nas Aleksandra Olczyk, Magdalena Szuba oraz Makar Pichura. Aleksandra Olczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Magdaleny Krzyńskiej. Jako jedyna sopranistka wzięła udział w 55. International Music Festival, gdzie we współpracy z Orkiestrą Filharmonii Narodowej wystąpiła na deskach Tokyo Metropolitan Theater. Najbliższe plany artystki obejmują debiutu na scenach nowojorskiej The metropolitan Theater, opery w Zurychu, w Paryżu oraz Dreznie i Japonii. Z kolei Magdalena Szuba, mieszkanka naszego miasta, jest doskonale znana szczecineckiej publiczności. To także wielokrotna solistka koncertów karnawałowych na scenie Filharmonii Pomorskiej. W latach 2010-2015 brała udział w Operowym Forum Młodych podczas trwania Operowego Festiwalu w Bydgoszczy. Obecnie jest nauczycielem śpiewu w Szkole Muzycznej I i II st. w rodzinnym mieście w Szczecinku. Makar Pichura jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem licznych konkursów wokalnych. Zdobył m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym 21 Century Art w Worzele na Ukrainie, czy nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrable na Słowacji.

Artyści uraczyli nas ponad godzinnym koncertem, w trakcie którego czarowali publiczność swoimi głosami. Ta nie była im dłużna, nagradzając każdy z występów gromkimi brawami.

Teren przy wieży Bismarcka stał się także sceną dla Teatru Kliniki Lalek, który od samego początku wspiera Art Piknik, odwiedzając nas każdego roku. Tym razem aktorzy zabrali nas w „Kosmiczną Podróż Guliwera” na motywach powieści Jonathana Swifta, nawiązująca do przełomowego momentu w historii naszej planety.

- Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Widziane z Ziemi wzajemne ustawienie Jowisza i Saturna w jednej linii sprawiło, że wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia: kres wojen i kłótni, za to nastanie pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot.

– tak o sztuce mówią jej twórcy.

- Spektakl adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych zabiera nas w podróż do gwiazd i sprowadza z powrotem na ziemię, uświadamiając nam, że nie wystarczy żyć – liczy się przede wszystkim to, jak żyjemy.  

Piątkowy wieczór „pod Bismarckiem” zwieńczył pokaz ognia w wykonaniu grupy Rago. Następnie ci, którzy jeszcze nie chcieli wracać do domu, bawili się wspólnie na after party na Ślusarni. Tu impreza trwała do białego rana. 

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

XyzXyz

10 3

After Party to jedyne co było godne polecenia bo reszta to nawet nie nadaje się do komentowania. Pokaz bajki to jakiś zart. Ognie byly tak ekscytujące jak prtyjka szachów z ojcem Mateuszem. Balony byly pierwszym wyznacznikiem dramatu i upadku imprez w szpermelowie a wczoraj kolejny gwozdz do trumny??? 15:36, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

MieszkaniecMieszkaniec

8 1

Moje pytanie do włodarzy miasta.
Koncert na zamku był opłacony z budżetu obywatelskiego, czyli z naszych pieniędzy.
To dlaczego mieszkańcy musieli płacić wstęp po 20 zł. 13:33, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mecenas Mecenas

3 1

Pytanie w punkt! 17:37, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%