Zamknij
REKLAMA

Sołecka integracja. Polne i Tarmno bawiły się podczas pikniku.

08:07, 06.07.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Wakacyjna beztroska dotarła do każdego zakątka naszego regionu. W sobotę (2 lipca) dały jej wyraz sołectwa Polne i Tarmno, które wspólnymi siłami zorganizowały rodzinny piknik integracyjny.

Wydarzenie, które należy do lokalnej tradycji i stanowi dla mieszkańców nieodzowny element początku lata, rozpoczęło się od części oficjalnej, czyli życzeń dobrej zabawy przekazanych przez sołtysów –Zygmunta Todysa reprezentującego Polne oraz Monikę Ruzik z Tarmna.

[FOTORELACJA]6698[/FOTORELACJA]

Tego dnia, każdy mieszkaniec mógł liczyć na chwilę relaksu oraz bogaty wybór różnorakich pyszności. Na odwiedzających czekały: karkówka i żeberka z grilla, ogórki małosolne, pierogi, naleśniki i pajdy świeżego chleba ze smalcem. O wspaniałe ciasta zadbały panie: Ewa Waśniewska, Magdalena Wysocka, Natalia Michalak, Jadwiga Janik, Ewa Zoruk, Zuzanna Kawa wraz z mamą Moniką oraz Anna Błaszczyk. Swój wkład w słodki poczęstunek miały również panie z Ukrainy – Natasza i Alona, które przygotowały dla gości pikniku swój ulubiony przysmak „syrnik”. Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych dostarczyło natomiast watę cukrową oraz szybkie przeszkolenie cukiernicze, dla tych którzy sami zapragnęli nawinąć ją na patyk.

O dobrą zabawę dla najmłodszych zadbała profesjonalna animatorka – pani Kasia, która porwała dzieci do wspólnego tańca, pokazała jak kreatywnie wykorzystać chustę animacyjną i towarzystwo żywych maskotek. Dzięki obecności Ochotniczej Straży Pożarnej z Barwic i Sulikowa, na dzieci czekała też wielka niespodzianka w postaci mokrego „ślizgu” na specjalnej macie.

 Nim nastał wieczór rozegrano sześć rodzinnych konkursów, w których główną nagrodą był puchar „Rodziny na medal”. By jednak go zdobyć trzeba było zmierzyć się w kilku niełatwych i bardzo śmiesznych konkurencjach, takich jak wyścig maluchów na plecach taty czy rodziny bieg „w szarfie”.

Co roku podczas pikniku dużą popularnością cieszą się „losy szczęścia". Tym razem główna wygrana ufundowana przez wiceburmistrza Barwic Roberta Zborowskiego, powędrowała do pana Józefa, dla którego było to drugie zwycięstwo z rzędu!

Zakończeniem wieczoru była natomiast zabawa taneczna, którą poprowadził pan Paweł z Rakowa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%