Cross Centaura, czyli impreza biegowa organizowana co roku przez gminę Biały Bór, Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji oraz Fundację Herkules All Sports, doczekała się już dwunastej edycji. Rozgrywany na malowniczej trasie wokół jeziora Łobez, promuje walory turystyczne Białego Boru i zachęca mieszkańców do aktywności sportowej.
W sobotę (12 października) zarówno świetna atmosfera, jak i idealne warunki pogodowe zachęcały do udziału, co zaowocowało znakomitą frekwencją i szybkim zapełnieniem list startowych. W ramach imprezy rozegrano biegi rodzinne i młodzieżowe (na 400 i 800 metrów) oraz dwa biegi główne na 5 i 10 kilometrów. Najmłodszy uczestnik miał niecałe dwa lata, a najstarszy dawno przekroczył osiemdziesiątkę.
Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km został Igor Siódmiak (7PRO SIÓDMIAK TEAM) ze Szczecinka, broniąc tym samym tytuł sprzed roku. Pokonanie trasy zajęło mu 17 minut 54 sekundy. Jako drugi na metę przybiegł Rafał Kasielski (TEAM TERMINATORUN) z Wałcza z czasem 17 minut 55 sekund, a trzeci był Mikołaj Gałczyński (7PROTEAM SZCZECINEK) z Białego Boru – jego czas to 17 minut 55 sekund.
Wśród pań triumfowała Joanna Kulbaka ze Szczecinka z czasem 21 minut 14 sekund. Drugie miejsce zajęła Oliwia Sokólska (7PROTEAM SZCZECINEK) z Białego Boru (23 minuty 20 sekund), a trzecie Magdalena Krukowska-Mikuszewska z Drzonowa (23 minuty 33 sekundy).
Na dystansie 10 km najszybszy okazał się Przemysław Tomkowski z Białego Boru (37 minut 43 sekundy), pokonując Piotra Supronia (37 minut 52 sekundy) oraz Łukasza Uldynowicza (GRYFICKA SIŁA BIEGOWA) – jego czas to 39 minut 16 sekund.
Najszybsza wśród pań Martyna Kłusek-Dyląg ze Szczecinka ukończyła bieg na 10 kilometrów z czasem 45 minut 51 sekundy. Kolejne miejsca zajęły Małgorzata Zaborowska (GRYFICKA SIŁA BIEGOWA) z czasem 46 minut 3 sekundy oraz Natalia Więsek (ULTRA WAY TEAM) z Koszalina, która ukończyła bieg z wynikiem 49 minut 42 sekundy.
Fan klub 20:42, 13.10.2024
Skandal!!!
Na żadnym zdjeciu nie masz naszego najlepszego krosfitowca Pieci i jego nie tylko "przyjaciela" Marcinka
A może już nie biegają??
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Trasa na życiówkę i sportowe widowisko.
Prawisz czaczuka na zbity pysk z doglasem i kaszakiem.z ba łową i *%#)!& z zawadą i cymbałemb kiedlem z iq lejsjukiem!
Słusznie
17:33, 2026-05-17
Trasa na życiówkę i sportowe widowisko.
I co peowskie wuje kal esony rusiny iprd czaczuki i doglasy Wy …ć Wpląsie!
Tato Adasia
17:28, 2026-05-17
Zawody Strażackie w Gwdzie Wielkiej
Przygłupa na frontu odcinek z tempą dzidą zresztą wart pac pałaca z sójczego.Kto zaś?
Dajcie
16:37, 2026-05-17
Zawody Strażackie w Gwdzie Wielkiej
Dać krzysia pod celę z laczkiem beżowym z iq d ech y przy podłodze z pochwą inną też niespecjalnie rozgarniętą aczkolwiek jolaśka Kondrat z rolasa robotę robi:-))
Dobra dobra
16:33, 2026-05-17