Zamknij
REKLAMA

Borne Sulinowo. XLI Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim za nami.

09.23, 30.11.2022 . Aktualizacja: 09.26, 30.11.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W minioną sobotę (26 września) już po raz trzeci w historii Borne Sulinowo zostało gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Była to XLI odsłona wydarzenia, na której gościło 106 zawodników reprezentujących ponad czterdzieści klubów, z czternastu województw.

[FOTORELACJA]6915[/FOTORELACJA]

Jak podkreślał Artur Chmielarz – wiceprezes PZTO, Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, to najważniejsza impreza krajowa w tym sporcie. Jej organizację powierzono właśnie Uczniowskiemu Ludowemu Klubowi Sportowemu „Taekwondo” z Bornego Sulinowa, ze względu na niezawodność oraz ogromne doświadczenie trenera Dariusza Skiby.

Jak się okazuje taekwondo cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. W PZTO zarejestrowanych jest 106 klubów i wydanych prawie dwa tysiące licencji zawodniczych, w różnych kategoriach wiekowych - od młodzika do seniora.

Choć sobotnie zawody nie przyniosły zwycięstwa reprezentantom borneńskiego klubu (startowało pięciu zawodników), trener Dariusz Skiba zalicza sezon 2022 do udanych. Podczas minionych miesięcy udało się wywalczyć szereg medali na Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Makroregionu Młodzików. Wszyscy trzymają też kciuki za udany start kadeta - Marcela Fijałkowskiego, który 28 listopada będzie reprezentował Borne Sulinowo podczas Mistrzostwa Europy Kadetów na Malcie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

0 0

- no a .. jakieś wyniki zawodników z naszego chociażby rejonu? Czyżby dostali taki łomot, że nie warto wspominać? 🙁 18:47, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tyle wiem Tyle wiem

0 0

Wyników szczegółowych nigdzie nie ma, a Borne niestety tym razem bez podium. 19:17, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%