Zamknij
REKLAMA

Szczecineccy fighterzy KSW do domu wrócili z medalami

13.22, 28.11.2022 mg Aktualizacja: 13.23, 28.11.2022
Skomentuj fot. KSW Szczecinek
REKLAMA

W miniony weekend w Szczecinie po raz kolejny zorganizowane zostały zawody Polish Fighter Kids im. Krzysztofa Pajewskiego. Była to już siódma edycja tej sportowej imprezy, w trakcie której w sportowe szranki stają dzieci i kadeci trenujący kickboxing, karate, taekwondo oraz muay thai pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Nie zabrakło również reprezentacji ze Szczecinka. Nasi zawodnicy do domu wrócili z medalami.

- Marcel Niedziółka w kategorii kadet starszy wywalczył złoty medal i puchar zawodów, wygrywając trzy walki, w tym jedną przed czasem. Kolejny złoty medal zdobyła Paulina Sorgowicka w kategorii kadet starszy do 46 kg. Na najwyższym polu stanęli również Wiktor i Szymon Sokołowscy, wygrywając całą kategorię wagową do 47 kg i zajmując najwyższe miejsca.

– relacjonuje trener Bartłomiej Mienciuk.

To jednak nie jedyne sukcesy szczecineckich zawodników. Po zaciętej rywalizacji srebrny medal zdobył również Fabian Kuźma. Aby dojść do finału musiał on najpierw wygrać dwie ciężkie walki. W tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Tomasz Idziak, który z kolei musiał stoczyć trzy ciężkie pojedynki.

- Bez medalu wraca niestety Natalia Szumska, która wystartowała w wyższej kategorii wagowej, niż zakładała. Ale dała dwa świetne pojedynki z cięższymi zawodniczkami, za co należą się jej ogromne gratulacje. Świetnie zaprezentowały się również nasze debiutantki, czyli Basia Wąs, Zuzanna Tarka oraz Gaja Kłosowska, zdobywając trzy brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.

- Uważam, że był to naprawdę udany wyjazd dla KSW Szczecinek dla naszych najmłodszych zawodników, którzy wykonują kawał naprawdę świetnej pracy i zawsze stają na wysokości zadania. Wszyscy zawodnicy ciężko pracują na swoje wyniki. Myślę, że w zbliżającym się roku na Mistrzostwach Polski możemy spodziewać się kolejnych medali – dodaje Bartłomiej Mienciuk.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gośćgość

0 0

Co to za ponglisz? W prasie? :D :D :D
16:02, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%