Zamknij

Udane starty szczecineckich siłaczy

08:44, 29.11.2021 mat. pras. Aktualizacja: 10:52, 29.11.2021
Skomentuj na zdjęciu od lewej: Szymon Podolańczyk i Robert Zabuski / Gratulujemy wyników! na zdjęciu od lewej: Szymon Podolańczyk i Robert Zabuski / Gratulujemy wyników!

Udane zakończenie sezonu szczecineckich zawodników startujących w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc. Robert Zabuski oraz Szymon Podolańczyk w ostatnim czasie godnie reprezentowali nasze na trzech ważnych imprezach.

Robert Zabuski na Otwartym Pucharze Polski Wyciskania Sztangi Leżąc w Stężycy, które odbyły się 21 listopada, zajął drugie miejsce wyciskając 145 kg  w kategorii wagowej do 74 kg przy wadze 71,5 kg. Nasz reprezentant przegrał jedynie z Mistrzem Polski. W zawodach startowało 130 zawodników, a w kategorii do 74 kg było ich aż dziesięciu.

Na wielkie brawa zasłużył również Szymon Podolańczyk, który zajął trzecie miejsce na zawodach w Szczecinie w kategorii do 95 kg.

W miniony weekend na zawodach w Policach Robert Zabuski zdobył pierwsze miejsce w wadze, tym razem do 80 kg (ważąc 71,10 kg najniższa w tej kategorii) z wynikiem 147,50 kg i pierwsze miejsce w kategorii weteran (wiek 40 do 50 lat). Natomiast Szymon Podolanczyk zdobył łącznie trzy puchary wyciskając 205 kg przy wadze do 95 kg. Zdobył trzy drugie miejsca: w kategorii wagowej, w kategorii senior oraz w kategorii najlepszy wynik zawodów.

Zawody odbyły się według formuły Wilksa, czyli przeliczając ciężar i wagę zawodnika.