Zamknij
REKLAMA

Rywalizacja i samodoskonalenie. Za nami Mistrzostwa Województwa w karate KYOKUSHIN

13:17, 14.11.2021 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W sobotę (13 listopada) halę sportową przy ul. Jasnej wypełnił gwar i wielkie emocje. Wszystko za sprawą Mistrzostw Województwa w karate Kyokushin dzieci do lat jedenastu, których organizacji podjął się Szczecinecki Klub Karate. Przygotowania do ostatniej w tym roku tak dużej imprezy, zajęły organizatorom miesiąc czasu. W wydarzeniu udział wzięło 167 zawodników, z czego Szczecinek reprezentowała mocna grupa licząca 54 osoby. Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata - bez kontaktu oraz walkach kontaktowych, podczas których walczyli z podziałem na płeć, wiek i wagę zawodników.

Jak zapewnił nas sensei Wojciech Hurka, w zawodach startuje wyselekcjonowana grupa pasjonatów, ale karate, jako rodzaj aktywności sportowej to świetny wybór niemal dla każdego człowieka.

– Nasze treningi to doskonały sposób upustu dla młodzieńczej energii i formą samorozwoju jednocześnie. Cechuje go symetryczny rozwój poszczególnych partii ciała, przyczyniający się do harmonijnego rozwoju organizmu, zwiększenia elastyczności i gibkości ciała. Nie wolno też zapominać, że karate to przede wszystkim „głowa”, a więc dyscyplina, szacunek do trenera, konsekwencja w działaniu. Możemy śmiało powiedzieć że karate Kyokushin uczy, kształtuje i wychowuje, będąc syntezą wschodniej tradycji i nowoczesnych metod treningowych. To również sport „wczesnego startu”, wielu podopiecznych klubu nie ukończyło jeszcze sześciu lat, a najmłodsza zawodniczka mistrzostw – Ewa Kasprzyk ma zaledwie trzy i pół roku!

Sobotnia rywalizacja okazała się nad wyraz udana dla zawodników Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin. Wiele sukcesów indywidualnych przełożyło się na fantastyczny wynik końcowy i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%