Zamknij
REKLAMA

Kolejne sukcesy żeglarzy ŻMKS Orlę Szczecinek

10:08, 02.09.2021 | mat. pras.
Skomentuj fot. Piotr Pindral
REKLAMA

W Czaplinku na jeziorze Drawsko odbyły się regaty pn. ,,Zakończenie wakacji - XI Memoriał Stanisława Kiryszewskiego". Startowały Optimist, Laser, ISA,  jachty do 6.50 metrów długości, jachty powyżej 6.50  metrów długości oraz jachty balastowe. Organizatorami regat było Czaplineckie Bractwo Żeglarskie oraz gmina Czaplinek.

Klub ŻMKS Orlę Szczecinek reprezentowało 7 zawodników w klasie Optimist. Chłopcy rywalizowali z żeglarzami z UKS Szkwał Złocieniec, Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego i Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Piła. Odbyły się 3 z zaplanowanych 4 wyścigów.

W klasie Optimist 1 miejsce zajął żeglarz naszego klubu - Szymon Pindral, tuż za nim na 2 miejscu uplasował się Wojtek Lisiecki, 3 miejsce wywalczyła Matylda Kowalik - zawodniczka UKS Szkwał.

Ponadto organizatorzy nagrodzili młodych żeglarzy według rocznika. Krystian Nikulak zajął 2 miejsce, Kacper Zagdan-2, Igor Idczak-2, Filip Gabryś- 2, Wojtek Kawczyński-3.  Wszystkie nasze dzieci wróciły do Szczecinka z pucharami i wspaniałymi nagrodami. 

Wyjazd z tak liczną grupą młodych żeglarzy był możliwy dzięki pracy klubu ŻMKS Orlę Szczecinek, przygotowywaniu dzieci przez cały sezon poprzez treningi na jeziorze Trzesiecko i wyjazdy na regaty. Klub żeglarski wspiera Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku poprzez użyczanie łódek regatowych, busa na wyjazdy, przyczepy przygotowanej do przewozu żaglówek dla 8 zawodników.

W ubiegłym roku młodzi żeglarze otrzymali jedną łódkę Optimist klasy regatowej, do startu w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski, wartą kilkanaście tysięcy złotych. Udało się ją kupić dzięki wsparciu Urzędu Miasta i OSiR. Klub aktualnie szuka sponsorów na kolejną łódkę regatową dla następnych dzieci trenujących w naszym mieście, aby mogły w przyszłym sezonie rywalizować w Pucharze Polski i godnie reprezentować miasto i powiat szczecinecki.

Żeglarze ŻMKS Orlę Szczecinek mimo rozpoczęcia roku szkolnego nie zwalniają jeszcze tempa w tym roku.  4-5 września będą reprezentować nasze miasto na Regatach o „ Puchar Komandora ChkŻ” na jeziorze Charzykowy.

Już niebawem, bo 11 września wszyscy mieszkańcy będą mogli kibicować żeglarzom

w Szczecinku. W tym dniu odbędą się Regaty o Puchar Starosty Szczecineckiego i Memoriał im. Henryka Falkowskiego organizowane przez ŻMKS Orlę Szczecinek oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

(mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WitoWito

3 1

Gratulacje! W końcu wraca żeglarstwo w naszym pięknym mieście 10:36, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%