Zamknij
REKLAMA

W Szczecinku powstanie profesjonalne boisko do siatkówki plażowej

13:25, 06.07.2021 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

Niewątpliwie to dzięki osiągającym spektakularne sukcesy reprezentantom Polski w piłce siatkowej cieszy się ona w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Równie duże zainteresowanie zwłaszcza w okresie wakacyjnym wzbudza siatkówka plażowa i właśnie boisko do tej  odmiany tego sportu powstanie niebawem przy ZS Nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku. Parafowano umowy dotyczące dofinansowania inwestycji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Powiat Szczecinecki otrzyma ze strony samorządu województwa 20 tys. zł, dziś (06.07) stosowne umowy parafowali starosta Krzysztof Lis, członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Zając  oraz wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Jako samorząd powiatowy od lat korzystamy z tego rodzaju środków finansowych. Przez ostatnie dwa lata otrzymaliśmy dofinansowanie do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – powiedział starosta Krzysztof Lis - Bardzo fajny pomysł samorządu województwa, nieduże środki i prosty sposób ich pozyskania.

ZS Nr 2 to szkoła, która w ostatnim czasie przeszła prawdziwą metamorfozę. Samorząd powiatowy przeprowadził inwestycje polegające na remoncie sali gimnastycznej, termomodernizacji samego jej budynku i przebudowie przyszkolnego boiska. Teraz przyszedł czas na kolejny projekt.

Chcemy zagospodarować już ostatnią część wolnej przestrzeni wokół szkoły. Mam nadzieję, że szybko uda nam się zrealizować tę inwestycję. Oczywiście chcemy, aby z tych boisk mogli skorzystać mieszkańcy, ale założenie jest również takie, aby szkoła mogła organizować różnego rodzaju obozy sportowe – dodał starosta.

Bardzo się cieszę, że tego typu projekt zostanie zrealizowany przez Powiat Szczecinecki – przyznał z kolei wicemarszałek Tomasz Sobieraj. - Jak każdego roku podzieliliśmy 1,5 mln zł, w większości właśnie na kwoty opiewające na 20 tys. zł, które trafiają do samorządów gminnych i powiatowych z przeznaczeniem na realizację zadań związanych z rozbudowywaniem infrastruktury sportowej.

Nowe boisko do siatkówki plażowej powstanie na bazie placu do gry w piłkę nożną. Obiekt tworzyć będą dwa przylegające do siebie boiska do piłki siatkowej. Ich wymiary to 26m x 36m. Na wyposażenie każdego z boisk oczywiście złożą się: siatka do siatkówki plażowej z antenkami i wieszakiem, słupki z naciągiem i osłonami, tuleje, stanowisko sędziowskie z oparciem i podstawą oraz linie wyznaczające pole gry w komplecie z mocowaniem. Sam projekt przewiduje również możliwość rozgrywania zawodów w plażową piłkę nożną i ręczną. Boisko do sportów plażowych będzie pierwszym tego typu obiektem istniejącym przy infrastrukturze szkolnej w Szczecinku, co zwiększy tym samym atrakcyjność szkoły i miasta. Nowe przedsięwzięcie niewątpliwie jest kompatybilne  z polityką Powiatu Szczecineckiego w zakresie popularyzacji sportu i wpisuje się w potrzeby lokalnej społeczności.

Powiat Szczecinecki zabezpieczył w budżecie 50 tys. zł na realizację inwestycji, całość powinna kosztować ok 150 tys. zł. Wstępną chęć wparcia zadania wyraziły już lokalne firmy, zarówno przy samych pracach jak i dostarczenia odpowiedniej jakości piasku.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

WieraWiera

7 3

A co powiecie na biedę w powiecie?! 14:09, 06.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pamięć Pamięć

5 2

Wiera bieda była powszechna za rządów rudego luja, żyli się bogato tylko elicie. Faktury faktycznie miesięczne wystawiane szpitalowi były dwukrotnie wyższe niż zarobek roczny przeciętnego mieszkańca ! Pamiętamy! 15:07, 06.07.2021


AlkaAlka

8 2

Takie boisko w Majami to doskonały pomysł,,,, matury prawie nikt nie zdał no więc niech choć sobie w piłę na piachu pograją. Coś trzeba robić jak głowy do nauki przymulone. 16:06, 06.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KotamKotam

2 1

Majami i matury ? Co Ty bierzesz ? 19:06, 06.07.2021


X-ManX-Man

7 1

Maturę w powiecie zdało 65%, średnia krajowa 75%. Chcemy więcej boisk do piłki nożnej i siatkówki. 19:00, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ankaanka

1 2

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 19:03, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Królik Królik

0 0

Pan Zając i wszystko jasne! Trzeba będzie boiska dobrze pilnować. Kłominem tak się "zajmował", że tego miasteczka już nie ma. Zatem monitoring, albo ochrona boiska, bo... może nam gdzieś kicnąć.... 23:00, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarejaBareja

4 1

Tak się żyje neofeudałom w Szczecinku. Szastają nieswoimi pieniędzmi na prawo i lewo. Acoooooo!!! 23:05, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻEnuaŻEnua

3 1

Barwice to stan umysłu....piłeczka i sport tylko w głowie.... 23:22, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 1

Przy internacie tej szkoly bylo boisko do gry w siatkę. Grało się tam, dopóki starosta nie ubił interesu z intermarche. Boisko znikło a powstał parking. Zamiast dwoch boisk w plazowa nie lepiej zrobić też jednego boiska do normalnej siatkówki? 08:15, 07.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%