Zamknij
REKLAMA

Kolejne sportowe inwestycje z dofinansowaniem. Dobre wieści dla gmin i powiatu szczecineckiego

12:00, 22.04.2021 | r.
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Podobnie jak rok temu, gminy z terenu powiatu szczecineckiego uzyskają wsparcie finansowe z samorządu województwa zachodniopomorskiego. -Środki przeznaczone są na wsparcie rozwoju infrastruktury sportowej - mówi radny województwa Jakub Hardie-Douglas.

W budżecie województwa zapisano środki na pomoc finansową dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na wykonanie remontów, modernizacji oraz wyposażenia obiektów sportowych.

Samorządy mogły składać wnioski o przyznanie dotacji, której maksymalna wysokość wynosi 20 tys. złotych i nie może być wyższa niż 50% kosztorysowej wartości zadania.

- Rok po roku, również dzięki tym właśnie środkom polepsza się nasza baza sportowa. Samorządy mogą realizować zadania, których najpewniej nie zrealizowałyby gdyby nie pomoc ze strony samorządu województwa –dodaje radny.

 W tym roku środki trafią do pięciu samorządów z terenu naszego powiatu. Z funduszy skorzystają Gmina Borne Sulinowo, Gmina Grzmiąca, Gmina Barwice, Gmina Szczecinek oraz Powiat Szczecinecki.

Aplikowało również Miasto Szczecinek jednak nie mogło uzyskać wsparcia ze względu na błędy formalne w złożonym wniosku. 

Łącznie, dofinansowanie uzyskało 81 samorządów. Przeznaczona na ten cel kwota wynosi 1,5mln złotych.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AdamAdam

4 4

Ci z miasta nawet wniosku nie potrafią poprawnie wypełnić, ale podwyżki to wychodzą im perfekcyjnie. Jaki pan taki kram. 15:21, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelkaObywatelka

1 1

To mógł im Kuba wypełnić! 07:51, 23.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%