Zamknij
REKLAMA

Młodzi szczecineccy piłkarze w bardzo dobrych rękach

12:39, 07.09.2020 | SP5
Skomentuj
REKLAMA

Odział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, jest jedynym takim oddziałem szkolnym w naszym regionie. Daje wiele możliwości rozwoju młodym wysportowanym uczniom, a proces edukacyjny w takiej klasie jest wysoce profesjonalny i skupia nie tylko kształcenie ogólne, ale również zajęcia z zakresu rozwoju psychofizycznego, by prawidłowo kształtować charakter przyszłych utalentowanych, zawodowych sportowców. Wypełniając ten obowiązek i obietnicę wobec rodziców i uczniów tej klasy szkoła gościła panią Monikę Dołębską, która jest strategiem, trenerem kreatywności, przedsiębiorcą i inspiratorem. Celem wizyty było omówienie projektu #SKALA Kompetencje Przyszłości, przygotowanego właśnie przez Panią Monikę, specjalnie dla młodych sportowców z Oddziału Mistrzostwa Sportowego, gdyż jak sama mówi: „Niezwykle ważne dla mnie jest i będzie wspieranie lokalnej społeczności i wszelkich dobrych inicjatyw służących najmłodszym mieszkańcom naszego regionu”.

Uczniowie będą spędzać wiele godzin na zajęciach sportowych w tygodniu, tym samym będą mieć nieco mniej czasu wolnego, niż ich rówieśnicy z innych klas. Dlatego też podczas zajęć, w ramach projektu będą się uczyć wielu przydatnych kompetencji, takich jak ćwiczenie uwagi i koncentracji, osiągania najbardziej produktywnego stanu umysłu, przekuwania myślenia życzeniowego na planowanie, a plany w skuteczne działanie, wyznaczania sobie małych i dużych celów oraz jak je realizować, a także tworzenia wzmacniających nas nawyków i budowania dyscypliny. Ponadto, młodzi sportowcy poznają metody rozpoznawania swoich talentów i skupiania się na wzmacnianiu własnych mocnych stron - to wszystko po to, aby zbudować pewność siebie na boisku i poza nim.

Co najważniejsze, na zajęciach uczniowie nie będą siedzieć nad książkami i zapamiętywać trudnych definicji, za to nauczą się od siebie nawzajem w działaniu - realizując mini a następnie maxi projekty. Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2020/2021 we współpracy z wychowawcą klasy Jarosławem Dywizjuszem.

Zapowiada się bardzo ciekawie i kreatywnie. Z pewnością zajęcia przyniosą skutek w postaci licznych sukcesów sportowych naszych szczecineckich piłkarzy. Trzymamy kciuki!

#SKALA Kompetencje Przyszłości Moniki Dołębskiej jest jednym z elementów całego programu edukacyjno-szkoleniowego jaki został stworzony dla szerokiego w działaniach projektu Oddziału Mistrzostwa Sportowego w SP5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku. Projekt ten jest realizowany wspólnie z AP Szczecinek, zajęcia w OMS prowadzi trener, a zarazem koordynator AP Szczecinek, twórca PNDD – piłka nożna dla dzieci Jakub Śpiegowski. Patronatem sportowym projektu OMS jest piłkarz Jarosław Fojut oraz patronem całego przedsięwzięcia jest Burmistrza Miasta Szczecinek Daniela Rak.

(SP5)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

J23J23

5 0

Szkół ci u nas dostatek, "trenerów" i specjalistów od piłki całe stada tylko jak patrzę na efekty ich pracy to płakać mi się chce. Skoro tak pilnie szkolą tylu młodych adeptów tego sportu to dlaczego klub bez nazwy jest na dole IV ligi i ściąga ludzi z całego województwa? 17:43, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ziomekpl1233ziomekpl1233

2 1

Ziomki dobre małolaciki sobię śmigają grają wariaty dobre dobrerzeczy hehe 22:10, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taki tam Taki tam

1 0

Gramatyka wam się posypała w finale! 14:05, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%