Zamknij
REKLAMA

Fitnesski dla Karola. Za nami V Mikołajkowy Turniej Charytatywny

11:27, 16.12.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz piąty Akademia Fitness Anny Guzik-Sobolewskiej ze Szczecinka zorganizowała Mikołajkowy Turniej Fitness. Dochód z imprezy przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację 14-letniego Karola.

W sobotę (14.12) odbył się V Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Fitness zorganizowany przez Akademię Fitness Anny Guzik – Sobolewskiej ze Szczecinka. Tegoroczny dochód z  wydarzenia został przeznaczony na leczenie i rehabilitację 14-letniego Karola Adamczyka. Karol choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę.  Żywiony dojelitowo przez Pega. Chłopiec uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku.

- Kiedy zaczynamy przygotowywać dzieci do Turnieju Mikołajkowego tłumaczymy im, że poza rywalizacją bardzo ważna jest sama idea turnieju. Mówimy dla kogo będzie przeznaczony dochód z imprezy. Zawodnicy w czasie startu po pierwsze walczą o miejsca medalowe, po drugie wiedzą, że ich występy pomagają choremu rówieśnikowi . Uczymy w taki sposób, jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Czasami tak niewiele potrzeba, by dać radość i nadzieję komuś innemu.

– mówi Anna Guzik-Sobolewska, organizator

W zawodach brało udział ponad 90 uczestniczek między innymi z Bydgoszczy, Omulnej, Białogardu, Łochowa (koło Bydgoszczy) i Świdwina. Nie zabrakło również zawodniczek ze Szczecinka. Na scenie pojawiły się utytułowane zawodniczki. Choć cel był szczytny, to zawodnicy podchodzili do zawodów z dużym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem. Zawodnicy starując w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentowali bardzo wysoki poziom. Zmagania zawodniczek i zawodników oceniało jury w składzie: Krzysztof Sosnowski (Szczecinek) – mistrz świata w akrobatyce sportowej w czwórkach męskich, Rafał Kaczmarski (Szczecinek) – mistrz akrobatyki, obecnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4, pasjonat sportu, Aneta Rudzka (Szczecinek)– mistrzyni w fitness, od dwóch lat trenerka w Akademii Fitness oraz trener personalny, Aleksandra Kubińska (Białogard) – zawodniczka fitness , w ostatnich dniach zajęła 7. miejsce na mistrzostwach świata w fitness. Prowadzi klub Fitneska w Białogardzie.

- Pomysł powstał 5 lat temu. Bardzo się cieszę, że dziś mamy już piaty turniej. Co roku pomagamy innemu dziecku. Chęć pomagania płynie z potrzeby serca. Bardzo się cieszę, że angażują się zawodnicy ich rodzice oraz nasi sponsorzy.  Z roku na rok przybywa ludzi wielkich serc, którzy nas wspierają. To dzięki nim odbywa się losowanie voucherów. Rodzice płacą za możliwość oglądania swoich dzieci, potem następuje losowanie kupionych cegiełek.

– mówiła Anna

Do akcji włączył się tradycyjnie Klub Aktywnych Kobiet, który specjalnie na turniej przygotował pyszne ciasta oraz ozdoby choinkowe. Nie brakowało chętnych na słodkości oraz piękne rękodzielnicze ozdoby.  Podczas turnieju zebrano ponad 5170,50 złotych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NickNick

2 0

Właśnie w takich przypadkach państwo powinno pomagać!
Chwała wszystkim ludziom o wrażliwych sercach, ale dlaczego takie dzieci nie mają zapewnionej wystarczającej opieki ze strony państwa. 17:34, 16.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fanfan

0 0

Aniu gratuluję, cel szczytny sam w sobie. WARTO POMAGAĆ- DOBRO POWRACA !!!!
W dzisiejszych czasach tak niewielu ludziom chce się chcieć coś zrobić........
Wszystkim czytelnikom portalu Wesołych Świąt :) 07:17, 23.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA