Zamknij
REKLAMA

Zawody Jeździeckie w Białym Borze

17:05, 06.10.2019 | prk24.pl / is
REKLAMA
Skomentuj
fot. iszczecinek.pl
  • To już drugie zmaganiach na terenie dawnego Państwowego Stada Ogierów w Białym Borze.

W trakcie wydarzenia wciągnięto na maszt flagę olimpijską, a także zapalono olimpijski znicz. W ten sposób organizatorzy chcieli podkreślić, jak ważny dla polskiego sportu jest obiekt w Białym Borze.

- Pięćdziesięciu trzech polskich jeźdźców startowało w igrzyskach olimpijskich od 1924 roku. Ośmioro z nich ma w swojej historii Biały Bór. Jest to istotna wartość, którą trzeba zachować. Taka impreza jak dzisiejsza - z bardzo młodymi zawodnikami, z możliwością kontaktu z olimpijczykami i przenoszenia wartości olimpijskich - jest bardzo ważna - mówi Stanisław Kopeć, prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.

Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który zawiaduje obiektem w Białym Borze podkreśla, że to wydarzenie, to kolejny krok do reaktywacji tradycji jeździeckich w Białym Borze:

- Ten ośrodek już trzy lata stoi pusty. Jest jednak wielkie oczekiwanie, żeby to miejsce tętniło życiem, dlatego zorganizowaliśmy dziś tak duże wydarzenie sportowe.

Rozegrano cztery konkurencje. Wygrali: Oliwia Mycio na koniu H-Nahar, Karolina Gołek na koniu Roksana, Alicja Maślana na koniu Rebus. W głównych zawodach o puchar Sekretarza Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pawła Szefernakera zwyciężył Beniamin Tomaszewski na koniu Argentina.

Zawodom jeździeckim towarzyszy IV Kongres Kół Gospodyń Wiejskich oraz jarmark produktów „Polska Smakuje”.

(prk24.pl / is)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

bacabaca

4 4

"Wielkie wydarzenie sportowe" na kilka dni przed wyborami... To gdzie byliście ostatnie 3 lata?! Hippika w towarzystwie IV Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich oraz jarmarku produktów „Polska Smakuje”... Czy organizatorzy są przy zdrowych zmysłach? czy rozumieją istotę tematu? 19:10, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrystianKrystian

2 1

Od 4 lat Nieckarz mówi to co ludzie chcą słyszeć, ale tak naprawdę to obiekt niszczeje i nic się tam nie dzieje.
Wyniszczyli stadniny arabów, więc i w Białym Borze niczego sensownego nie zrobią! 08:48, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntoniAntoni

0 0

Co słowo to kłamstwo a ciemny lud takie bzdury (kiełbasę wyborczą) kupuje 🤮🤣 19:24, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator Obserwator

1 0

Faktycznie obiekt niszczeje i kolejne takie zawody mogą się pojawić przy kolejnych wyborach... Szkoda koniki są takie piękne i mądre 21:16, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone