Zamknij
REKLAMA

Stopy wody pod kilem. Szczecineccy żeglarze oficjalnie zakończyli sezon

14:40, 30.09.2019 | br
REKLAMA
Skomentuj

Ostatni weekend września od lat kojarzy się miłośnikom sportów wodnych z regatami na naszym jeziorze. W sobotę tj. 28.09, żagle ponownie zagościły na Trzesiecku. Regaty "O Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek oraz Memoriał Henryka Falkowskiego" zamykają sezon wodniacki. Żeglarze jednak pojawiać się będą na Trzesiecku dopóki będzie im sprzyjała pogoda, a przede wszystkim wiatr.

Klub ŻMKS Orlę Szczecinek, który jest organizatorem regat, upamiętnia w ten sposób postać Henryka Falkowskiego. Falkowski był prekursorem sportów wodnych na terenie Szczecinka. Pierwszą sekcję otworzył już w latach 50 tych ubiegłego wieku. Na początku powstała sekcja kajakarska w pobliskim liceum, a z czasem powstał również klub żeglarski, a dokładnie w 1963 roku. Postać Henryka Falkowskiego, jego zasługi trenerskie przypominał podczas otwarcia regat Radosław Żydałowicz, prezes klubu Orlę. Do klubu należy obecnie kilkudziesięciu młodych miłośników żagli.

Do sportowej rywalizacji w duchu fair - play namawiali wiceburmistrz Szczecinka Maciej Maksalon oraz dyrektor CEEiRJ Radosław Wąs, życząc uczestnikom pomyślnych wiatrów, a przede wszystkim dobrej zabawy. W otwarciu regat uczestniczył również Włodzimierz Falkowski, syn pana Henryka wraz z żoną Elżbietą. Oboje przypomnieli o wybitnych wychowankach ojca Włodzimierza: Piotrowskiego, który został młodzieżowym mistrzem świata, oraz Boguckiego, który wywalczył brąz. Pan Włodzimierz, również związany był z wodą. Przez lata zajmował się sekcją modelarską w Bornem Sulinowie. Ze względu na stan zdrowia od jakiegoś czasu nie prowadzi już zajęć w Bornem.

W regatach oprócz zawodników ze Szczecinka udział brali żeglarze z zaprzyjaźnionych klubów żeglarskich.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NiktNikt

1 0

Warto by było jednak dowiedzieć się jak nazywa się Burmistrz. 14:53, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

2 0

Brak zorganizowania regat. Regaty były spontaniczne. Nic nie było przygotowane. W sumie to nie były regaty tylko trening z nagrodami. 👎 09:58, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone