Zamknij
REKLAMA

Walczyli współcześni rycerze

23:01, 02.07.2019 | br
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz XII odbył się Międzynarodowy Indywidualny Turniej Dziewcząt i Chłopców w Szabli i Szpadzie. Jest to memoriał dr Adama Papee - trzykrotnego polskiego olimpijczyka z Bydgoszczy.

Na Turniej do Szczecinka przyjechało ponad 100 zawodników z całej Polski. Starowali również zawodnicy z Ukrainy. Jak mówi organizatorka zawodów - Aniela Sosnowska, zabrakło w tym roku uczestników z Białorusi, ponieważ mieli problemy z otrzymaniem wizy wjazdowej do Polski. Turniej otworzył Maciej Makselon – zastępca burmistrza Szczecinka. Życząc zawodnikom sukcesów i udanych zmagań

- To są zawody dla dzieci - podkreśla Aniela Sosnowska. - Głównym założeniem jest zabawa. Chociaż nie można zapomnieć o rywalizacji. Przede wszystkim  mają czerpać radość ze sportu, który uprawiają. To bardzo szlachetna dziedzina.

Podczas zawodów, które odbyły się w ostatnią niedzielę, startowali szermierze w wieku od 8 do 15 lat. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych na kilku planszach jednocześnie.

Szczecinecki Klub UKS siódemka liczy około 20 zawodników. W tegorocznych zawodach reprezentowany był przez dwóch zawodników: Jędrzeja Gliszczyńskiego i Huberta Wachowiaka. Oboje starowali w kategorii wiekowej - 13 lat.

Zawodnicy, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, reprezentowali bardzo wysoki poziom we wszystkich kategoriach wiekowych.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone