Zamknij
REKLAMA

Niesłyszący grali w darta

10:15, 15.04.2019 | Ewa Tomczyk
REKLAMA
Skomentuj

W minioną sobotę odbył się turniej  darta dla osób niesłyszących zorganizowany przez Fundację „Przyjaciele Języka Migowego”. Rozgrywki trwały do późnych godzin wieczornych. W zmaganiach turniejowych wzięło udział blisko 30 osób niesłyszących. 

Najlepsze w kategorii kobiet  okazały się: Agata Kozakiewicz-Chochowska -  I miejsce , Małgorzata Przybysławska -  II miejsce ,  Dorota Szewczykowska - III miejsce i Jolanta Niewińska – IV miejsce. Natomiast w kategorii mężczyzn najlepsi byli: Szymon Zajkowski – I miejsce, Leszek Humaj – II miejsce, Robert Jurewicz – III miejsce i Piotr Szrębski IV miejsce. Powyższe  spotkanie odbyło się w ramach projektu „Głuchy, ale aktywny w roku 2019” dofinansowanego przez Powiat Szczecinecki.

Osoby niesłyszące nie tylko mogły  spotkać się w swoim gronie, aktywnie spędzić wolną sobotę ale i po raz kolejny przekonać się, że brak słuchu nie jest przeszkodą w cieszeniu się życiem, a wyostrzony wzrok, który mają z racji swojej niepełnosprawności, może być ogromną zaletą. Tego typu spotkania nie tylko  integrują społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności z jaką muszą borykać się na co dzień, ponieważ jeżeli osoby niesłyszące są w swoim gronie ich niepełnosprawność po prostu znika. 

W bieżącym roku Fundacja będzie jeszcze realizować dwa inne projekty: spływ kajakowy dla osób niesłyszących, który będzie dofinansowany przez Powiat Szczecinecki oraz „Rozmigany Szczecinek 2019”, który będzie dofinansowany przez Urząd Miasta w Szczecinku. W ramach tego zadania osoby niesłyszące będą mogły wziąć udział w dwóch wyjazdach do Redy i Gdańska oraz dwudniowym wyjeździe do Wrocławia. Oprócz tego we wrześniu zostanie zorganizowany Dzień Głuchego połączony z turniejem darta, w grudniu odbędzie się spotkanie wigilijne oraz zostanie zakupione wyposażenie do prowadzenia klubu i dla niesłyszących.

W ostatnich latach lokalna społeczność osób niesłyszących coraz bardziej czuje się  zintegrowana  i odczuwa pozytywne zmiany, bezpośrednio jej  dotyczące. Gdyby ktoś z Państwa chciał podzielić się z fundacją wiedzą na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez podopiecznych Fundacji, widział jakąś możliwość współpracy lub zechciał wspomóc jej działania w jakiejkolwiek formie, prosimy o kontakt nasz adres mailowy: [email protected]

(Ewa Tomczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone