Zamknij
REKLAMA

Wszyscy pracownicy WZ Eurocopert ponownie zostali poddani testom na covid-19

10:33, 07.01.2021 | r.
archiwum WZ Eurocopert
REKLAMA

Dla komfortu pracy, a przede wszystkim bezpieczeństwa pracowników, klientów czy firm współpracujących z WZ Eurocopert, po długiej przerwie świąteczno-noworocznej, zarząd firmy ponownie zlecił wykonanie płytkowych testów przesiewowych wszystkim swoim pracownikom. Przez cały dzień wykonano ponad 200 testów na obecność przeciwciał IgG oraz IgM wytwarzanych przez organizm ludzki w odpowiedzi na kontakt z koronawirusem.

- Wyniki testów w 100% potwierdziły przebyte wcześniej przez niektórych pracowników naszej firmy infekcje SARS-CoV-2 (osoby objawowe, które przebywały na izolacji i miały pozytywne testy wykonane przez sanepid) i obecność w ich krwi przeciwciał w klasie IgG określanych mianem przeciwciał tzw. późnej fazy infekcji -mówi Wojciech Żukowski, Członek Zarządu WZ Eurocopert.

W przypadku 7 osób nie chorujących wcześniej, przeprowadzone testy wykazały obecność przeciwciał w klasie IgM produkowanych przez organizm po kontakcie z koronawirusem jako pierwsze, gdzie ich stężenie wzrasta w pierwszych dniach infekcji, a potem stopniowo maleje.

-Wynik testu wskazujący na obecność tych przeciwciał, sugeruje wczesny etap COVID-19, dlatego też, dla bezpieczeństwa, zdrowia swojego i innych, osoby te nie zostały dopuszczone do pracy i skierowane zostały do dalszej konsultacji ze swoimi lekarzami rodzinnymi –dodaje Wojciech Żukowski.

Cała akcja w pełni sfinansowana przez firmę, została odebrana przez pracowników bardzo pozytywnie i wszyscy po złożeniu stosownych deklaracji, chętnie wzięli w niej udział.

[ZT]21488[/ZT]

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA