Zamknij
REKLAMA

Płacisz BLIK-iem? Uważaj! Nowa metoda złodziei

08:15, 03.08.2019 | Policja
REKLAMA
Skomentuj

Pojawiła się nowa metoda wyłudzania pieniędzy „Na BLIK-a”. Ostrzegamy przed udostępnianiem kodów komukolwiek, szczególnie za pośrednictwem komunikatorów internetowych i podczas zakupów online. Szczególną ostrożność należy zachować przy transakcjach finansowych.

-Oszuści działają najczęściej w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i za pomocą komunikatora wysyłają z niego wiadomości do znajomych z informacją o konieczności dokonania drobnej opłaty tłumacząc się nagłą potrzebą, na przykład, że właśnie stoją przy kasie i zapomnieli portfela, muszą pilnie zapłacić kupić bilet, a nie mają portfela. Następnie proszą o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłacą pieniądze z bankomatu, lub zapłacą za zakupy. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu, w rzeczywistości trafiają one do przestępców.

- asp. Kinga Warczak

Ofiarą oszustwa można też paść podczas zakupów na aukcjach internetowych. Sprzedający nie podają numeru konta obiecując przy tym natychmiastową wysyłkę zakupionego towaru. Proszą o kod BLIK, wtedy są całkowicie anonimowi, a niczego nieświadomy kupujący jest przekonany, że po udostępnieniu kodu, towar zostanie szybko do niego wysłany.

Pamiętajmy!

Pod żadnym pozorem nie należy wysyłać kodu BLIK, tylko poprosić o nr konta, dane do przelewu lub wysyłkę za pobraniem, a w obecności kuriera sprawdzić paczkę.

Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Bardzo ważne jest również chronienie swoich haseł. Podczas zakupów internetowych, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

(Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BlickBlick

3 2

Bzdury bzdury bzdury. Kod blik trzeba potwierdzić 20:26, 03.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpiderSpider

2 0

Jakie bzdury człowieku skoro jesteś przekonany że podałeś kod BLIK swojemu znajomemu to oczywistym jest że potwierdzasz żeby mógł z niego skorzystać. A treść artykułu przestrzega właśnie przed takimi działaniami. Polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. 12:09, 04.08.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone