Zamknij
REKLAMA

Wiadomości / Ze starostwa

SZCZECINEK. Aktualne wiadomości z miasta i regionu. Bądź na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Twojej okolicy

Wideokonferencja z wojewodą. Główny temat to szczepienia

09:33, 13.01.2021 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj fot. Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe w Szczecinku
REKLAMA

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki spotkał się dziś (12.01) ze starostami, burmistrzami i wojewodami z terenu naszego województwa. Głównym tematem wideokonferencji były szczepienia przeciw COVID-19. Uczestniczył w niej również starosta Krzysztof Lis.

Aktualnie trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero. 4 stycznia rozpoczęło się szczepienie personelu medycznego, pomocniczego i pracowników administracji szczecineckiego szpitala. Do końca bieżącego tygodnia zostanie zaszczepionych ok. 1000 osób.

Jak poinformował wojewoda, jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się również szczepienia  osób z grupy pierwszej. Od 15 stycznia rejestrować mogą się seniorzy 80+, od 22 stycznia seniorzy 70 +, zaś od 18 do 22 stycznia szczepieni będą pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Dziennych Domów Pomocy Społecznej.  W przypadku tych ostatnich, do poszczególnych placówek będą oddelegowane mobilne grupy ds. szczepień.

Warto przypomnieć, że istnieją trzy sposoby rejestracji: internetowe konto pacjenta, infolinia 989, oraz bezpośrednie zapisanie się w punkcie szczepień.

Wojewoda zgłosił się do włodarzy poszczególnych samorządów o pomoc w organizacji transportu do punktów szczepień osób niepełnosprawnych i starszych. Za ten mają być odpowiedzialne głównie gminy (wiejskie, miejskie oraz miejsko-wiejskie), a także jednostki OSP. Rząd będzie współfinansował dowóz w wysokości 80 % średnich kosztów. Dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców przyjęto stawkę za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w wysokości 75 zł, dla pozostałych gmin – 65 zł. Transport osoby starszej, lecz sprawnej oszacowano na 30 zł.  W każdym powiecie zostanie również powołany koordynator ds. szczepień. 

W ciągu dwóch najbliższych dni pełnomocnik wojewody ds. szczepień spotka się podczas osobnej wideokonferencji z przedstawicielami poszczególnych powiatów. Starosta Krzysztof Lis, wójtowie,  burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego oraz komendant PSP, a także komendanci jednostek OSP prawdopodobnie będą uczestniczyć w rzeczonej konferencji już w środę.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

2 0

Gdzie mam się zgłosić na szczepienie jako celebyta 13:04, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

111111

2 0

jedz do WUM. 14:41, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA