Zamknij
REKLAMA

Powiat Szczecinecki zaangażował się w Szlachetną Paczkę

16:13, 13.12.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Szlachetna Paczka  to ogólnopolski projekt społeczny, którego założeń nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba.  Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Wiosna, a głównym jej celem niesienie materialnej i mentalnej pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku również Powiat Szczecinecki zaangażował się w projekt, a osobą której samorząd zdecydował się pomoc jest Pani Wiesia. Pani Wiesia to ciepła, łagodna i bardzo samotna osoba, która wygrała walkę z chorobą nowotworową. Niestety, to nie wszystkie nieszczęścia jakie spotkały Panią Wiesię. Późniejszy wylew zmienił jej życie diametralnie. Od wielu lat nie wychodzi z domu, który stał się jej więzieniem. Pani Wiesia nie jest w stanie samodzielnie się umyć, ale na szczęście może liczyć na pomoc opiekunki. Jednak warunki jakie panują w łazience pozbawionej wanny i prysznica pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego pracownicy Starostwa Powiatowego, podległych mu jednostek, radni Rady Powiatu Szczecineckiego oraz osoby indywidualne, postanowiły zrobić zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na poprawę warunków sanitarnych Pani Wiesi. W sumie udało się zgromadzić ponad 3 500 zł. Okolicznościowy bon, a także pudełko świątecznych pierników  osobiście Pani Wiesi przekazał starosta Krzysztof Lis. Kiedy wszedł do wspomnianej  łazienki, natychmiast zarządził jej kapitalny remont!

-To niesamowite, że mimo wielu przeciwności losu, Pani Wiesia ma w sobie tyle pokładów dobra, ciepła i empatii – powiedział starosta tuż po wizycie. - To jaką  niesamowitą jest osobą, można było poczuć zaraz po przekroczeniu progu Jej mieszkania. Niezmiernie się cieszę, że mogliśmy wesprzeć Panią Wiesię. To właśnie w okresie przedświątecznym pomoc drugiemu człowiekowi zyskuje szczególne znaczenie.

Pani Wiesia nie kryła wzruszenia nazywając starostę aniołem. Jak wyznała, nigdy nie spodziewała się, że spotka ją takie dobro, a starosta osobiście odwiedzi Jej dom. W ramach podziękowania, po zakończonej pracy zaprosiła starostę na …ciasto i gorące mleko.

Ogromne podziękowania należą się pracownikom Zakładu Obsługi Nieruchomości, którzy nieodpłatnie wybudują Pani Wiesi nową kabinę prysznicową, położą kafelki i terakotę. Niestety sama łazienka jest tak mała, że zainstalowanie  kompletnej kabiny prysznicowej nie wchodziło w grę. Podobnie jak montaż wanny, z której poruszająca się przy pomocy balkoniku Pani Wiesia nie mogłaby korzystać. Ze środków, które pozostaną, zakupione będą inne najpotrzebniejsze rzeczy wskazane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i często bardzo spontanicznie dzielili się przysłowiową złotówką. Niech uśmiech na twarzy Pani Wiesi i sama świadomość, że dzięki Państwa pomocy jej codzienne życie stanie się łatwiejsze,  będzie dla Was największą nagrodą. 

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JanjenJanjen

4 3

BRAWO !!! Powiat piękna inicjatywa , a tymczasem płacz burmistrza w ratuszu tzn źe jest Polska uśmiechnięta i Polska płaczliwa . 18:45, 13.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiezorientowanyNiezorientowany

0 0

Podziękowania dla pracowników ZON należą się już od bbbb dawna.Od około 10 lat remontują i dbają o obejście nieruchomości przy ulicy Miłej 40.Materiały oczywiście zakupione ze środków ZON. Obecnie jest tam hotelik i pościel nawet czystą przywożą z ZON( nie wspominając o wyposażeniu i meblach ). Tak więc bardzo piękna inicjatywa trwa już od bbb dawna i tylko przez niedopatrzenie Pan Starosta zapomniał wcześniej pochwalić się i kierownictwo ZON. 10:39, 16.12.2019


FilippoFilippo

3 4

Upadek PKS, Szpital tonie w długach, publiczne pieniądze utopone a starosta bawi się w Szlachetną Paczkę. Przestań się kompromitować i do dymsji!! 08:10, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FajnieFajnie

1 1

Fajnie ale pytanie po co Starosta tym się lansuję UM czy inne instytucję również włączyły się w akcję. Nie mają potrzeby wzbogacać się politycznie na czyimś nieszczęściu. Warto pomagać! Panie Starosto rób Pan to dalej ale już nie wysyłaj rzecznika aby wszystko do mediów musiał wstawiać! Wygląda to na opłaconą propagandę! 20:10, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA