W Łeknicy pojawił się nowy, niepozorny bohater codziennych prac drogowych – samochód ciężarowy Renault Master. Choć na pierwszy rzut oka to tylko wywrotka, jego zakup niesie za sobą historię o wyrównywaniu szans, wspieraniu osób z niepełnosprawnościami i trosce o jakość życia mieszkańców powiatu szczecineckiego. Bo często mała inwestycja, to duży krok w stronę dostępności.
Nowy Renault Master to nie tylko kolejny zwykły zakup sprzętu – za tą inwestycją stoi szersza idea, która wykracza daleko poza kwestie techniczne. Powiatowy Zarząd Dróg w Szczecinku poinformował o sfinalizowaniu umowy na zwrot kosztów wyposażenia stanowisk pracy osób z niepełnosprawnością, finansowanej ze środków PFRON w ramach Programu „Wyrównywania różnic między regionami III” – obszar G. Dzięki temu możliwe było nabycie nowoczesnej wywrotki o wartości 97.170, 00 zł brutto. Kwota znacząca, ale jeszcze większe znaczenie ma cel, któremu ma służyć.
Nowy pojazd to element projektu pod wymowną nazwą: „Zapobieganie wykluczeniu społecznemu poprzez aktywne formy zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na terenie Powiatu Szczecineckiego”. W praktyce oznacza to, że sprzęt został zakupiony nie tylko po to, by wspomóc utrzymanie dróg, lecz przede wszystkim, aby stworzyć warunki pracy dostosowane do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.
To realny przykład tego, jak inwestycje w infrastrukturę mogą jednocześnie stać się inwestycjami w ludzi. Renault Master, choć może wydawać się zwyczajnym pojazdem technicznym, odegra ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu obwodu drogowego.
Jego zadania są proste: wozić, przewozić, pomagać w utrzymaniu przejezdności i porządku na drogach powiatu. Ale każdy kurs będzie równocześnie elementem większej historii – historii o wyrównywaniu szans i o tym, że samorząd może realnie wspierać aktywność zawodową osób, które takiego wsparcia potrzebują.
Drogowcy walczą z dziurami w asfalcie.
Ul. Chojnicka i Sikorskiego tu ulicę w tragicznym stanie nawierzchni i chodników. Może doczekamy się kiedyś remontu tych ulic wstyd po tej ulicy nie idzie jeździć
Jan
22:22, 2026-02-26
Drogowcy walczą z dziurami w asfalcie.
Patrząc na problem muszę stwierdzić że ilość dziur w drogach szybko maleje. Zamiast 4 mniejszych dziur łączą się one w jedną dużą.
g-a
22:18, 2026-02-26
Robią z miasta szambo!
Po co ta debata? Pani Iza ma rację, problem jest. Pieseczki sr...ją gdzie popadnie a właściciele udają że nie widzą. Obowiązkiem jest sprzątanie po psie. Mam i sprzątam, korona mi nie spadła. Ludzie zeswirowali na punkcie psów. Pokupowali zwierzęta z patohodowli, ubierają w ciuszki i kapciuszki, wożą w wózkach, noszą w plecakach no ...ja prd a gów...nie sprzątną. Aha uprzedzę pytanie: mój pies to pies a nie mopo szczur na smyczy i ze schroniska.Woreczki zawszew pogotowiu. Brawo Pani Iza
Ada
21:28, 2026-02-26
Muzeum w Szczecinku z nowym szefem.
Miałam więcej nie pisać, ale żółć się ulewa kiedy JHD twierdzi, że nie zna P. Wojtanka. JHD może i nie zna pozostali członkowie znają się bardzo dobrze, razem działają w stowarzyszeniu w wałczu, wszyscy są miłośnikami historii, znają się jak łyse konie. Ot i cała prawda bez "ustawki".
OlaS.
21:27, 2026-02-26
6 0
Ja mam takie pytanie do twórcy artykułu. To ten samochód ma wozić ludzi na wózku inwalidzkim na pace? Czy ma jeździć z ziemią i solą na pace? Nie jestem czepialski ale tak ( dziwnego) artykułu nie widziałem dawno aż nie wiem finalnie po co jest ten samochód.
Reasumując. Jeśli ludzie będziecie widzieć jak z paki ktokolwiek, którykolwiek pracownik rozrzuca sól i piach z paki to dzwońcie na policję bo to jest wbrew bezpieczeństwu BHP oraz jest to po prostu przewinienie za które należy się mandat. Pozdrawiam
0 0
autor artykułu bardzo pokrętnie stara się wytłumaczyć potrzebę zakupu auta z funduszy przewidzianych na inne cele. Afera "mini fundusz sprawiedliwości"
3 0
Wywrotka z Pefronu.😃😀😄😆🙃
3 0
Kierownik będzie miał czym wozić pocięte drzewo do domu
3 0
Gdyby pan Starosta robił to wszystko w trosce o dobro mieszkańców powiatu to może w szpitalu nie byłoby problemów z opieką nad pacjentami. Dziwnym trafem stawki godzinowe dla lekarzy i personelu pomocniczego będących na kontraktach są jednymi z najwyższych w naszym regionie , województwie. Proces zatrudniania tych osób jest tak wybaczony, ze osoby na kotraktach dyktują swoje warunki a dyrekcja szpitala na to przystaje. Często pacjent w szpitalu nie ma nawet minimum opieki a stan leczenia jest na tak niskim poziomie, że duża większość mieszkańców szczecinka korzysta z leczenia w innych szpitalach poza Szczecinkiem.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz