Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Strażacy z regionu lepiej wyposażeni. Te jednostki OSP dostały nowy sprzęt

. 09:15, 25.06.2025 Aktualizacja: 13:04, 27.10.2025
5 fot. Piotr Rozmus fot. Piotr Rozmus

Strażacy z 13 jednostek OSP oraz KP PSP w Szczecinku wzbogacili się o nowoczesny sprzęt ratowniczy. We wtorek, 24 czerwca 2025 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku odbyło się oficjalne przekazanie wyposażenia o łącznej wartości 70 tysięcy złotych

[FOTORELACJA]9024[/FOTORELACJA]

W skład przekazanego asortymentu weszły m.in. kamera termowizyjna, ubrania specjalne, kamizelki asekuracyjne, kombinezony, elektronarzędzia, a także szlifierki kątowe, piły szablaste czy opryskiwacz spalinowy. Taki zestaw to nie tylko wsparcie w walce z pożarami, ale również w działaniach technicznych i ratownictwie drogowym. Wyposażenie znacząco zwiększa skuteczność akcji i bezpieczeństwo ratowników.

Nowy sprzęt trafił do jednostek w: Gwda Wielka, Wierzchowo, Biały Bór, Stary Chwalim, Barwice, Łubowo, Grzmiąca, Borne Sulinowo, Parsęcko, Krosino, Sępolno Wielkie, Grabowo, Juchowo oraz do Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku.

W wydarzeniu udział wzięli również: zastępca komendanta KP PSP st. kpt. Michał Popowicz, sekretarz Zarządu Powiatowego OSP Waldemar Żelazowski oraz Sebastian Korecki, główny specjalista ds. zarządzania kryzysowego. Obecni byli także komendanci i prezesi gminni OSP, którzy odebrali przekazane wyposażenie.

Starosta Krzysztof Lis, pełniący również funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego OSP, wielokrotnie zaznaczał, że „ochotnicy nie ustępują zawodowcom – są równie dobrze wyszkoleni i wyposażeni”. W praktyce to często jednostki OSP jako pierwsze reagują na zagrożenia, dlatego tak ważne jest systematyczne doposażanie ich w nowoczesne narzędzia.

Tylko w ostatnich latach powiat przekazał strażakom sprzęt o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. To inwestycje, które realnie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w regionie tak rozległym jak powiat szczecinecki.

Strażacy – zarówno zawodowi, jak i ochotnicy – od lat cieszą się największym społecznym zaufaniem. Ich gotowość do działania, profesjonalizm i poświęcenie sprawiają, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji – od pożaru, przez wypadki drogowe, aż po klęski żywiołowe.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

MieszkaniecMieszkaniec

3 4

Teraz do 2 beczek z woda bedzie moglo przyjechać 10 wozow ,a nie 7.

10:59, 25.06.2025
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

AA

2 3

Komentarz co najmniej *%#)!&

12:15, 25.06.2025

Mieszkaniec Mieszkaniec

2 1

Komentarz trafny w punkt.

16:33, 25.06.2025

StasiuStasiu

3 3

Teraz będą mieli czym się bawic

12:43, 25.06.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ballonballon

5 0

nasrane tych reklam ze ho ho ho ... wiecej niz wp i onet razem wziete..

13:36, 25.06.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Autobusy znów będą płatne. Decyzja zapadła

Wstyd mi za to że ktokolwiek was wybrał. A wiecie dlaczego? Jesteście hienami i pożeram. Ci co wystawili KO to uj w dup3, powinni się w domu was wstydzić. Skoro wiecie że Szczecinek tonie w długach a przecież tak kochacie to miasto to utnijcie diety z 80% aby starczyło na paliwo i wafelka po sesji. Kroicie z ludzi a sami napchane kieszenie od banknotów macie. W spółkach miasta po 2-4 dyrektorów co zarabiają po 6-10tys.. Tam potrzebny jest 1 a nie 4! Też uciąć możecie z tego. Z rondem to odj3baliscie na całego. Wstyd ludzie. Przepraszam nie wystarczy. Ja na wolę zarabiać najniższą ale być uczciwy niż zerem jak niektórzy. Pozdrawiam mieszkancow a wam haa tfuu

Do radnych

09:37, 2025-12-18

Płatne autobusy rozbiły klub KO.

Pytanie byłoby czy gdyby Daglas w czasie wyborów uczciwie powiedział „jestem za likwidacją bezpłatnej komunikacji” to czy w ogóle te wybory by wygrał. Śmiem wątpić. Właściwe Daglas dał świetne hasło wyborcze kolejnemu kandydatowi na burmistrza : „Przywrócę bezpłatną komunikację!”

Onet

09:34, 2025-12-18

Płatne autobusy rozbiły klub KO.

Fałszywe hieny nawet wśród swoich. To świadczy o nich. Ha tfuu. Wolę być biedny a uczciwy, niż być takim gamoniem niż te kuta5y

Ala

09:28, 2025-12-18

Płatne autobusy rozbiły klub KO.

Nieistotne kto te miernoty wystawił. Ważne kto ich wybrał. Wy ich wybraliście wy miernoty. A teraz strzykacie jadem. Jakie to typowe dla wyborców KOmuchow.

raFalsz

08:50, 2025-12-18

0%