Zamknij
REKLAMA

Strażacy ochotnicy z Parsęcka otrzymają dotację na zakup sprzętu

08.23, 22.11.2022 mg Aktualizacja: 09.32, 22.11.2022
Skomentuj Piotr Kania / nizanskie.info
REKLAMA

Powiat szczecinecki postanowił wesprzeć strażaków z Parsęcka przekazując gminie dotację celową w wysokości 20 tys. złotych z przeznaczeniem właśnie na dofinansowanie OSP.

Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Jeśli powiatowi radni będą na „tak”, strażacy ochotnicy będą mogli w ramach otrzymanego wsparcia doposażyć swoją jednostkę w defibrylator AED oraz sprzęt do wyważania drzwi.

- Do Starostwa Powiatowego w Szczecinku Ochotnicza Straż Pożarna w Parsęcku złożyła wniosek o doposażenie remizy strażackiej w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci defibrylatora AED oraz zestawu do wyważania drzwi – czytamy w uzasadnieniu uchwały. - Mając na uwadze fakt, iż zakup ww. sprzętu przyczyni się do szybkiego, profesjonalnego i skutecznego ratowania życia ludzkiego zasadne wydaje się zabezpieczenie w budżecie Powiatu środków finansowych na powyższy cel. Dofinansowanie w kwocie 20 tys. złotych zostanie przekazane dla Gminy Szczecinek, która dokona zakupu ww. sprzętu.

[ZT]29663[/ZT]

Strażacy aktywnie działający się w Ochotniczej Straży Pożarnej często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia, udzielający pierwszej pomocy lub narażający zdrowie i życie, aby zażegnać niebezpieczeństwo. I choć jednostki te w ostatnich latach otrzymują różnego rodzaju wsparcie, potrzeby wciąż są duże.

Podobnego wsparcia strażakom ochotnikom z Parsęcka kilka miesięcy temu udzieliło również miasto, przekazując gminie dotację celową w wysokości 20 tys. złotych z przeznaczeniem właśnie na zakup wyposażenia ochronnego dla strażaków w postaci hełmów, butów oraz odzieży strażackiej. Środki na ten cel pochodzić będą z rezerwy ogólnej miasta.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WzWz

1 0

Trzeba wspierać osp 20:03, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%