Wakacje to czas, kiedy więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a w Szczecinku latem szczególnie popularne są kąpiele w jeziorze, plażowanie, spacery, rowery.
Upał, skok do wody, zasłabnięcie, nagłe zatrzymanie krążenia albo wypadek podczas aktywności mogą wydarzyć się niespodziewanie. W takich sytuacjach liczy się szybka reakcja. Najpierw należy wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112.
Warto też wiedzieć, gdzie w Szczecinku znajdują się defibrylatory AED. To urządzenia, które mogą pomóc uratować życie osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. AED prowadzi osobę udzielającą pomocy komunikatami głosowymi, dlatego może z niego skorzystać także ktoś, kto nie jest ratownikiem.
Defibrylatory AED w Szczecinku są dostępne w następujących miejscach:
Latem ta lista może mieć ogromne znaczenie. W sytuacji zagrożenia nie wolno zwlekać. Trzeba wezwać pomoc, rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy i skorzystać z AED, jeżeli znajduje się w pobliżu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz