Liczba interwencji podejmowanych przez szczecineckich strażników miejskich stale rośnie. Największym problemem są kierowcy, którzy coraz częściej ignorują przepisy.
W minionym tygodniu straż miejska podjęła aż 184 interwencje, 56 zgłoszeń pochodzi od mieszkańców a 73 to interwencje, które ujawnił monitoring miejski.
Najbardziej rzuca się w oczy jedno – nieprawidłowe parkowanie. W ciągu tygodnia odnotowano aż 54 takie przypadki, a w 12 sytuacjach założono blokady na koła. Zastawione chodniki, miejsca dla niepełnosprawnych czy wjazdy – to codzienność, z którą mieszkańcy muszą się mierzyć.
Na tle parkowania inne wykroczenia wyglądają spokojniej, choć nadal są obecne. Strażnicy odnotowali 37 interwencji związanych z zakłócaniem porządku, najczęściej w kontekście alkoholu i głośnych zachowań. Z kolei zaśmiecanie pojawiało się rzadziej – takich przypadków było 12.
Najmniej pracy strażnicy mieli przy zgłoszeniach dotyczących zwierząt. 7 interwencji to wyraźny spadek względem wcześniejszych tygodni.
Cały obraz jest jednak jasny: problem nieprawidłowego parkowania rośnie, a liczba interwencji w tym obszarze zaczyna dominować nad innymi wykroczeniami.
Cos o parkowaniu...r11:57, 22.04.2026
Mamy w mieście stojaki do rowerów "sprężynki". Takie sprężynki zamiast mózgu mieli w głowach projektanci i ludzie z ratusza zamawiający ten śmieć. Żeby rower do tego przypiąć, należy mocno schylić się do poziomu 30 cm operowania dłońmi. Jak masz więcej lat lub problem z kręgosłupem, to nic z tego, pozostaje latarnia lub ławka. Wzorowe stojaki są przy Lidlu (JP-II), przy Biedronkach. Katastrofy są przy Intermarche, a Mrówka i nowy Lidl - o rowerach zapomnieli. Tam nie ma NIC!!!
Lolek14:17, 22.04.2026
Może i masz rację tylko dlaczego tu o tym piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Intermarche, Mrówka... to nawet nie miejskie spółki.🤔
Do Lolka:09:06, 23.04.2026
"To nie Mrówka, to nie Biedronka..." TO JEST MIASTO W KTÓRYM MIESZKAM JA, MIESZKASZ TY.
Rolasek 14:48, 22.04.2026
Nie ma co się dziwić - kolega strażników u którego niektórzy str. naprawiają samochody prywatne obstawił wrakami parkingi na osiedlu zachód - nikt ich nie sprząta - nie sprawdza, a pod nimi wielkie czarne plamy olejów
Pozostałe komentarze
Widzę11:40, 22.04.2026
Nie ma się co dziwić , że miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Wystarczy spojrzeć na rejestracje a odpowiedź sama się nasuwa. Większość pojazdów nie jest miejscowa . Przodują GCZ i PZL i może czas temu się przyjrzeć . Może Straż Miejska przy nieprawidłowym parkowaniu określi też skad pojazd pochodzi czy jest miejscowy czy obcy ? Pokaże to kto przestrzega przepisy a kto je lekceważy.
Kusy5614:51, 22.04.2026
Mogę mieć rejestrację z Katowic a być mieszkańcem Szczecinka
Nie jesteś na czasie i wypisujesz bzdury
X18:49, 22.04.2026
Widzę ,że ty d.u.r.n.y q.t.a.s jesteś, yebana pokraka
Ambroży 18:18, 23.04.2026
X naćpana brudna qrevko
Zorro15:48, 22.04.2026
Edukacyjnie poinformuję, że obecnie nr rej. pojazdu nie świadczy o miejscu zamieszkania właściciela pojazdu bądź obecnego użytkownika. Dawno już zniesiono obowiązek wymiany tablic rej. pojazdy przy zmianie jego właściciela.
Zorro15:52, 22.04.2026
Obecnie pojazd może mieć tabl. rej. z Mrągowa, Puszczykowa czy Rzeszowa, a obecny właściciel pojazdu
( użytkownik ) jest mieszkańcem Sz-nka.
AQQ 16:33, 22.04.2026
Jak to jest, że nadal widzę w mieście samochody zaparkowane na trawnikach. A najśmieszniejsze jest to, że by zaparkować muszą jeździć po chodnikach...
Rfghuy17:19, 23.04.2026
To trzeba do konfitury się zgłosić. Taki kanał na jutubie.
automaniac17:07, 22.04.2026
Konfitura, pomóż strażnikom🤣
Zenek 19:09, 22.04.2026
Ale na Pileckiego 3 dalej nie mogą dojechać.
Srebrne Audi jak stało, tak stoi dalej.
Recht 21:32, 22.04.2026
Już nie wspomnę o paskowanych autach na chodniku przed paczkomatem DHL na Kościuszki.... Klienci Barbara lub sami barberzy gdyby nie schody to by wjezdAli do środka ...
Szanujmy pieszych22:05, 22.04.2026
Niestety kierowcy mają jeszcze dużo do nauczenia. Tragicznym przykładem jest parkowanie na ul. Kopernika. Notorycznie zastawiane chodniki (bez 1,5 metra dla pieszych), piesi, ludzie na wózkach, rodzice z wózkami nie mogą poruszać się swobodnie chodnikiem. Oprócz tego parkowanie przy samych pasach, zero widoczności dla wyjeżdżających ze skrzyżowania. No i moje ulubione: notoryczne wjeżdżanie pod samą klatkę na zakazie wjazdu: bo zakupy, bo dziecka, bo babcia, bo tylko na chwilę itp. Takich samochód dziennie wjeżdża pod blok ok. 50 (jazda wzdłuz chodnika) i później jeszcze pretensje do pieszych.
Kopernika09:46, 23.04.2026
Ul. Kopernika, to jest w ogóle dziki zachód- jeśli chodzi o PRD. Jazda wzdłuż po chodniku, parkowanie na trawnikach, utrudnianie ruchu pieszym przez kierowców parkujących na chodniku, parkowanie na przejściu dla pieszych (dosłownie na przejściu, a nie obok)- większość tych wykroczeń popełniają nauczyciele, oraz rodzice dowożący swoje bąbelki pod same drzwi szkoły. Straż miejska niby jeździ, ale cóż............. Mieszkańcy bloków sąsiadujących ze szkołą nr 6 mają problem z zaparkowaniem swoich samochodów, ponieważ pracownicy szkoły, oraz rodzice dowożące swoje pociechy, korzystają z parkingu należącego do spółdzielni mieszkaniowej przez co brakuje miejsc dla samych mieszkańców, na parkingu za który już przecież płacą opłatę zawartą w czynszu. Szkoła posiada mnóstwo terenu, na którym można byłoby wybudować parking gdzie pomieściły by się te wszystkie samochody, ale po co skoro można korzystać z miejsc postojowych przeznaczonych dla mieszkańców.
Kopernika22:18, 22.04.2026
Stażnicy i policjanci przejeżdżający ul Kopernika od świateł zwróćcie uwagę czy między blokami nie ma zaparkowanych samochodów w strefie zakazu ruchu to samo przy odległości od przejścia dla pieszych, nałóżcie wysokie mandaty i te cymbały się nauczą a druga strona jest taka że możecie łatwo na ich poczynaniach wykazać się z mandatami. Do dzieła
Szanujmy ludzi22:19, 22.04.2026
Skąd ten pomysł z 1,5 metra dla pieszego. Powinno być 1 metr.
Po drugie czy nie lepiej dołożyć 2 kostki polbruku , żeby auta nie stały
Na jezdni.
Ustawa prawo o ruchu22:30, 22.04.2026
Art. 47 zachęcam do lektury.
Nigdy nie za późno na naukę.
X08:09, 23.04.2026
Szanujmy ludzi - y.e.b się kmiocie
Pit 18:21, 23.04.2026
X to znowu ty naćpana brudna qrevko
Pajac23:17, 22.04.2026
Chodnik koło świateł jest nieużywany, prowadzi do nikąd.
Powinien być zdemontowany.
V206:49, 23.04.2026
Pod basenem,też ćwoki nie potrafią normalnie zaparkować, takie fajne c.h.u.j.k.i. i p.i.z.d.k.i
Gosc09:24, 23.04.2026
Pod basenem niektóre samochody zostawiają osoby wspólnie dojeżdżające do pracy w innych miejscowościach. Stąd brak miejsc parkingowych około 16-17. Jak wrócą i zabiorą auta to jest luz.
mieszkaniec07:07, 23.04.2026
Na Karlinskiej koło Straży Miejskiej parkuje samochód częściowo na trawniku z dużą plamą oleju pod spodem.
Chodza Strażnicy i nic nie widzą.
V18:20, 23.04.2026
Widzą widzą
Mieszkaniec13:23, 23.04.2026
Czy drog redakcja mogła pokazać przewinienia kierowców z licznę interwencje strażników i inne zdarzenia które miały miejsce w Szczecinku
Klamka 18:19, 23.04.2026
Nie świruj,oni mogą ci pokazać mandaty za oddawanie moczu w krzakach
Frajerzyna 18:24, 23.04.2026
Garbaty konfident dalej swoje złomy ma na sprzedaż pod kościołem?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.
Grupa małoletnich łobuzów, - ryje na banery w centrum miasta i zakaz wstępu nawet do kebabowni .
Lopez
08:05, 2026-06-22
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
60 tys. zł na 85 osób do rehablilitacji. Przypomnę, że tyle czyli 65 tys. zł może zarobić na dyżurach 72 godz. , 500 zł za godzinę w szpitalu powiatowym. Nie tylo w Warszawie lekarze pracują po 300 godzin miesięcznie u nas też są takie przypadki i jest ich dużo.
Roman
07:27, 2026-06-22
Poranny spacer i taki widok. Metrowy wąż na...
Umnie zaskroniec siedzi w świerkach zawsze jest widoczny rano
Kowal
21:01, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Czy ktoś sprawdza płot przy placu koncertowym? Przecież on się trzyma tylko na siatce. Oby nie przewrócił się na jakiego dzieciaka.
Janek
20:34, 2026-06-21