Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet po raz kolejny pokazało, że siła wspólnoty i zaangażowanie mogą zdziałać cuda. Dzięki organizacji Kiermaszu Wielkanocnego 2025 roku udało się zebrać imponującą kwotę 6377 zł, którą przekazano na rzecz Hospicjum św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.
Kiermasz odbył się w duchu świątecznej solidarności. Mieszkańcy chętnie sięgali po rękodzieło i wielkanocne dekoracje przygotowane przez członkinie stowarzyszenia oraz lokalnych wolontariuszy. Dochód z całej inicjatywy został przeznaczony na wsparcie działalności hospicjum, które niesie pomoc osobom nieuleczalnie chorym.
Hospicjum św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku od lat otacza troską osoby w terminalnym stanie choroby, zapewniając im opiekę paliatywną oraz wsparcie rodzin. Tego typu inicjatywy są nieocenionym wsparciem nie tylko finansowym, ale i symbolicznym – pokazują, że lokalna społeczność nie pozostaje obojętna na potrzeby innych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz