Zamknij
REKLAMA

Można składać wnioski o lokale socjalne i docelowe

08:50, 05.05.2022 | mg
Skomentuj Stosowne dokumenty należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia br. w siedzibie ZGM-TBS przy ul. Cieślaka 6b.
REKLAMA

Każdego roku Szczecinecki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi nowy nabór wniosków o najem lokali socjalnych i docelowych. To często jedyna szansa dla wielu osób, które poszukują „swojego” miejsca do zamieszkania. Niestety, lista oczekujących zawsze jest dłuższa, niż ilość dostępnych mieszkań. Ci, którzy chcą spróbować „załapać” się na taki lokal, powinni zacząć kompletować dokumenty, bowiem właśnie rozpoczął się tegoroczny nabór wniosków. O najem lokali z mieszkaniowego zasobu miasta mogą ubiegać się osoby, które są mieszkańcami Szczecinka oraz znajdują się w trudnych warunkach mieszkaniowych. Ponadto muszą one spełniać odpowiednie kryteria dochodowe.

- Na podstawie pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostaną utworzone projekty list osób uprawnionych do przydziału lokali – informuje zarząd spółki ZGM-TBS. – Projekty list zostaną podane do publicznej wiadomości od 21 października do 20 listopada br. Odwołania od projektów list będzie można składać  w okresie ich wywieszenia. Ostatecznie zatwierdzone listy, po rozpatrzeniu odwołań, zostaną podane do publicznej wiadomości do końca grudnia 2022 roku i będą podlegać realizacji od stycznia przyszłego roku.

Osoby umieszczone na liście obowiązującej w 2022 roku, z którymi nie została zawarta umowa najmu lokalu, a które  nadal zamierzają ubiegać się o najem lokalu z zasobów Miasta Szczecinek, powinny złożyć kolejny wniosek lub oświadczenie aktualizacyjne. Więcej informacji odnośnie zasad przyznawania lokali oraz składania wniosków można uzyskać w Biurze Obsługi Lokatora lub telefonicznie pod nr. 94 37 412 12 wew. 118. Z kolei druki wniosków można pobrać na stronie internetowej ZGM-TBS.

Stosowne dokumenty należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia br. w siedzibie ZGM-TBS przy ul. Cieślaka 6b. Z kolei druki wniosków osoby chcące ubiegać się o takie lokale mogą pobrać ze strony internetowej spółki lub w Biurze Obsługi Lokatora. Następnie na podstawie zweryfikowanych wniosków zostaną utworzone listy osób uprawnionych do przydziału lokali. Projekty list zostaną podane do publicznej wiadomości 21 października.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

asdasd

2 2

coś takiego nie powinno istnieć - jakiekolwiek socjalne lokale powinny być tylko na okres max 2 lat i potem out. Nie pracujesz, to na ręntę albo pod most 22:57, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PisuaryPisuary

0 0

Zabierac tych nierobow i patologie z pilskiej 07:37, 06.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%