Zamknij

Szczecinecka policjantka triumfuje na Cracovia Półmaraton Książęcy

07:48, 22.10.2024 IZSZ Aktualizacja: 08:02, 22.10.2024
Skomentuj KPP w Szczecinku KPP w Szczecinku

W minioną niedzielę, Kraków gościł 10. edycję Cracovia Półmaratonu Książęcego, która przyciągnęła tysiące biegaczy z całej Polski. W ramach tego prestiżowego wydarzenia odbył się również I Półmaraton Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Rywalizacja wśród funkcjonariuszy była zacięta, a najwyższe miejsce na podium w kategorii kobiet zdobyła młodszy aspirant Agnieszka Storczyk-Rak z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Ukończyła półmaraton w imponującym czasie 01:39, co zapewniło jej zwycięstwo.

Już na 50 dni przed biegiem wszystkie 12 000 miejsc startowych zostało wyczerpanych, co pokazuje, jak ogromne zainteresowanie wzbudza to wydarzenie. Wśród zawodników znalazła się również aspirant Storczyk-Rak, asystentka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Szczecinku, która od lat z powodzeniem łączy zawodową służbę w Policji z pasją do biegania.

-Nasza koleżanka już od kilku lat z powodzeniem godzi pracę w Policji z drugą swoją pasją, jaką jest bieganie. Pasja do tej dziedziny sportu bez wątpienia przepełnia jej życie. Jest ona idealnym przykładem człowieka, który konsekwentnie dąży do swoich celów, dzięki czemu odnosi wiele sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym - mówi asp.sztab. Anna Matys Oficer prasowy KPP w Szczecinku.

Podczas ceremonii wręczenia pucharów najlepsze policjantki zostały określone mianem „GRUPY SPEED bez radiowozu”, co w przypadku Agnieszki Storczyk-Rak ma szczególne znaczenie. Wcześniej służyła ona w ogniwie ruchu drogowego, a jej zamiłowanie do prędkości przejawia się teraz w osiąganiu coraz lepszych wyników na dystansach biegowych.

Nagrodę za wybitne osiągnięcie wręczył osobiście Komendant Miejski Policji w Krakowie, podinspektor Paweł Jastrząb, gratulując zwyciężczyni oraz życząc jej dalszych sukcesów.