Od kilku lat przyszli kierowcy mają możliwość podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy w Szczecinku. Wcześniej osoby chcące zdawać na prawko, musiały jeździć do pobliskiego Koszalina lub do Piły. W 2017 roku to się zmieniło, kiedy w Szczecinku utworzono Filię Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Od tego czasu nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również wielu innych miejscowości z naszego regionu, decydują się zdawać egzaminy na prawo jazdy właśnie nad Trzesieckiem. Z uwagi na fakt, że Szczecinek jest o wiele mniejszym miastem, niż Piła czy Koszalin, a co za tym idzie zdobycie upragnionego dokumentu jest znacznie łatwiejsze. Czy rzeczywiście?
Egzamin teoretyczny dla wszystkich ubiegających się o otrzymanie „prawka” wygląda tak samo w całym kraju. Jak radzili sobie z nimi osoby, które do egzaminu przygotowywały się w szczecineckich ośrodkach szkolenia kierowców?
Łącznie do egzaminu teoretycznego przystąpiły 782 osoby. W pierwszym podejściu 450 z nich (61%) mogło pochwalić się wynikiem pozytywnym. 292 osoby (39 %) nie poradziło sobie z zagadnieniami z teorii, a 40 osób zrezygnowało z podejścia do egzaminu.
Z kolei, jeżeli chodzi o egzamin praktyczny, w minionym roku podeszło do niego 1119 osób. Zdobytymi umiejętnościami i zdanym egzaminem w pierwszym podejściu może pochwalić się 525 świeżo upieczonych kierowców. Niestety 585 osób nie poradziło sobie przy pierwszym podejściu z zadaniami praktycznymi. Z kolei 9 osób zrezygnowało z podjęcia próby. Co za tym idzie praktykę „zaliczyło” 47% osób ubiegających się o prawo jazdy.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samych egzaminów na prawo jazdy kategorii B. Teorię zdało tu 376 osób (61%), na 652 osoby przystępujące do egzaminu. Z kolei z praktyką w pierwszym podejściu poradziły sobie i ukończyły egzamin z wynikiem pozytywnym 333 osoby. „Jazdę” oblało 450 osób.
0 6
Selekcja trwa
0 4
Ja się pytam
7 3
podnosimy poziom jazdy , szkolenia kierowców . Dużą uwagę proponuję
skierować w jeździe poza miejskiej . Mamy kawałek drogi S11 na której
obowiązkowo powinni być szkoleni młodzi kierowcy celem obycia się z prędkością
80 - 90 km/h , radzeniem sobie z wjazdami na drogi szybkiego ruchu, zjazdami z eski11 ,
zmiany pasa ruchu itd. Jazda miejska jest wycinkiem zawodu kierowcy . Można
powiedzieć , że każdy .. potrafi jechać 40 km/h. Obecnie mamy inne pojazdy
niż te sprzed 40 lat . Zwróćcie na to uwagę szkolący narybek . Unikniemy na
przyszłość wypadków i problemów .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz