Zamknij
REKLAMA

Ruszyły prace ziemne na obwodnicy Szczecinka

16.30, 04.12.2022 . Aktualizacja: 16.36, 04.12.2022
Skomentuj fot. GDDKiA
REKLAMA

W drugim kwartale 2025 roku powinniśmy przejechać nową obwodnicą Szczecinka, która ominie miasto od południa i połączy drogę krajową nr 20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. W tych dniach rozpoczęły się pierwsze prace ziemne na terenie budowy.

[FOTORELACJA]6924[/FOTORELACJA]

- Ruszyły pierwsze prace ziemne na obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Usuwana jest wierzchnia warstwa gleby (humus) oraz kontynuowane karczowanie i wycinki.

- poinformowali drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwsze prace ziemne prowadzone są między innymi w rejonie Miękkowa, czyli przy wyjeździe ze Szczecinka w kierunku Piły. To właśnie w tym miejscu możemy zobaczyć ciężki sprzęt budowlany. Sukcesywnie prace prowadzone będą również na innych odcinkach przebiegu nowej drogi.

Przed rozpoczęciem prac ziemnych, teren sprawdzony był przez saperów. Przystąpiono równie do wycinki drzew. W kolejnym etapie usuwane będą kolizje z sieciami wodociągowymi, kanalizacyjnymi, telekomunikacyjnymi i elektroenergetycznymi. Jeszcze w tym roku powinny też ruszyć prace przygotowawcze do budowy obiektów mostowych.

Realizacja w systemie projektuj i buduj

Umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20 podpisano w lipcu 2021 r. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, a wartość umowy to 106,6 mln zł. Wykonawca miał 10 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i w maju tego roku zgodnie z terminami kontraktowymi złożył wniosek o wydanie decyzji ZRID. Od jej uzyskania zaczyna się realizacja robót budowlanych, na co wykonawca ma 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w II kwartale 2025 r.

Obwodnica realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%