Zamknij
REKLAMA

Rozmigany Szczecinek 2022. Migali i grali z darta.

07.30, 26.09.2022 . Aktualizacja: 07.31, 26.09.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W minioną sobotę (24 września) w Klubie Karolinka przy ul. Polnej, odbył się turniej darta dla osób niesłyszących. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Przyjaciele Języka Migowego”, a rywalizację sportową poza ekipą ze Szczecinka podjęli także zawodnicy z Częstochowy i Zielonej Góry. Gościem honorowym spotkania była Małgorzata Bała - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecinek.

[FOTORELACJA]6815[/FOTORELACJA]

- Spotykamy się w ramach projektu „Rozmigany Szczecinek 2022”, który został dofinansowany przez Urząd Miasta w Szczecinku – wyjaśniła Ewa Tomczyk, prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego. To wspaniała okazja by osoby niesłyszące ciekawie spędziły dzień wolny i po raz kolejny przekonały się, że brak słuchu nie jest przeszkodą w cieszeniu się każdą chwilą.

Rozgrywki podzielone zostały na turniej indywidualny kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców czekały puchary i dyplomy uznania, natomiast na wszystkich uczestników gadżety promujące nasze miasto ufundowane przez SAPiK. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz wspólnej sesji zdjęciowej.

Wśród pań największą celnością wykazała się Iwona Irek, wyprzedzając swoje koleżanki: Małgorzatę Kwiatkowską, Edytę Mamzer oraz Józefę Chlipałę – Szrębską. Wśród panów triumfował Grzegorz Wasilewski, przed Leszkiem Humajem, Ireneuszem Zasowskim oraz Dominikiem Siarneckim.

Jak podkreśliła Ewa Tomczyk, mijający rok lokalne środowisko osób niesłyszących może zaliczyć do bardzo udanych.

– Dzięki środkom z PEFRON-u, przekazanym za pośrednictwem PCPR-u udało się nam zorganizować rozgrywki paintballowe oraz odwiedzić Borne Sulinowo w czasie Zlotu Militarnego. Natomiast w ramach realizowanego projektu odbyliśmy spływ kajakowy i wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Warszawy, podczas której większość uczestników po raz pierwszy w życiu miała okazję zobaczyć Pałac Kultury oraz inne ciekawe obiekty stolicy. Planujemy też wspólne spotkanie wigilijne, którym podsumujemy tegoroczną działalność.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%