Zamknij
REKLAMA

Światowy Dzień bez Samochodu, czyli przesiądźmy się na rowery...

16.15, 22.09.2022 .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Piękna pogoda, aktywność na świeżym powietrzu i sześciuset uczestników. Tak w skrócie można opisać dziesiątą edycję imprezy rowerowej „Naokoło jest Wesoło”.

[FOTORELACJA]6809[/FOTORELACJA]

W czwartek (22 września) tereny zielone przy ulicy Kilińskiego, zatętniły życiem. Wszystko za sprawą światowego Dnia bez Samochodu i rajdu rowerowego na jaki z tej okazji zaprosił mieszkańców SAPiK. Tym samy Szczecinek dołączył do tysięcy miast na całym świecie, promujących ideę ekologicznego transportu, ochronę środowiska oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Rajd odbył się również pod hasłem „Różni ale równi” i miał na celu krzewić postawy tolerancji, równości i życzliwości, a wszyscy uczestnicy zachęcani byli do przybicia „piątki” swoim sąsiadom.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szczecineckich szkół podstawowych (nr 1, 6, 7 oraz Zespołu Szkół Społecznych STO), Zespołu Szkół Technicznych oraz inni chętni miłośnicy dwóch kółek.

Santander Bank zaopatrzył wszystkich w peleryny przeciwdeszczowe, natomiast strażnicy miejscy zadbali o porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zasad poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych.

Trasa rajdu jak zwykle wiodła wokół jeziora Trzesiecko. Na koniec spotkania młodzież mogła pokrzepić się gorącym posiłkiem w ogrodach SAPiK-u.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GOŚĆGOŚĆ

1 0

ZA TYCH PISOWSKICH NIEUDACZNIKÓW TYLKO ROWERY NAM ZOSTANĄ TAKI BĘDZIE FINAŁ TEJ ŁOBUZERII I PRZEKRĘTASÓW. 08:04, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%