Zamknij
REKLAMA

Szczecineckie służby przygotowują się do wakacji

18:56, 28.05.2022 | źródło: Policja Szczecinek
Skomentuj fot. Policja Szczecinek
REKLAMA

Do wakacji zostały tylko cztery tygodnie, a dokładnie 28 dni. Dla jednych to długo wyczekiwany czas wypoczynku i relaksu, dla innych czas wzmożonych działań. Frekwencja na wtorkowym spotkaniu przedstawicieli służb mundurowych oraz partnerów realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa pokazała pełną gotować do działania.

W miniony wtorek w sali obrad w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele szczecineckiej policji, straży pożarnej, sanepidu oraz WOPR-u. Nie zabrakło wśród zaproszonych gości przedstawicieli nadleśnictw oraz osób reprezentujących poszczególne gminy.

-Spotkanie zorganizowane przez specjalistę do spraw zarządzania kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku miało pokazać wielką troskę o bezpieczeństwo osób wypoczywających podczas wakacji na terenie powiatu.

- mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji

Dzięki spotkaniu wszystkie służby mogły wymienić się nie tylko zeszłorocznymi spostrzeżeniami, ale przede wszystkim wypracować algorytmy postępowania mające na celu sprawne działanie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Warto podkreślić, że największa uwaga uczestników debaty została poświęcona bezpieczeństwu zuchów, harcerzy oraz skautów, którzy każdego roku bardzo licznie odwiedzają lasy powiatu szczecineckiego. To właśnie w trosce o ich bezpieczeństwo przedstawiciele służb wymieniali się dobrymi praktykami i spostrzeżeniami dotyczącymi realnych zagrożeń w czasie gwałtownie zmieniających się warunków pogodowych.

Wtorkowe spotkanie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych to nie ma miejsca na kompromisy.

(źródło: Policja Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Swój Swój

6 1

Grafik urlopów ustalali 08:29, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mołotow wiecznie żywmołotow wiecznie żyw

4 1

wakacje zaskoczą ich jak zima drogowców....taki w Polsce klimat....w starostwie żelazne żopy wyrabiają dupogodziny i ględzą tracąc czas 09:14, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%