Zamknij
REKLAMA

Po pożarze kamienica musi przejść remont. To trochę potrwa

08:44, 08.12.2021 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Trzy tygodnie minęły od pożaru poddasza kamienicy przy ulicy Limanowskiego w Szczecinku. Do dziś jeszcze nie wszyscy mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań, a ci którzy wrócili nie do końca mogą korzystać ze wszystkich instalacji jakie znajdują się w budynku. Zarządca budynku, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Budowlanym, robi wszystko, żeby mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. Nie jest to jednak takie proste.

[ZT]25819[/ZT]

Podczas pożaru spłonęła część mieszkania znajdującego się na poddaszu i część dachu. Podczas akcji gaśniczej wodą zalane zostały również inne pomieszczenia i instalacje, między innymi elektryczna. Nadal do zamieszkania nie nadają się trzy mieszkania znajdujące się bezpośrednio przy mieszkaniu, w którym doszło do pożaru. Podczas akcji gaśniczej w budynku odcięto również dopływ gazu, którego do dziś mieszkańcy nie mają.

-Jak tylko otrzymaliśmy budynek od policji, która prowadziła tam dochodzenie, od razu w trybie pilnym przystąpiliśmy do sprawdzania instalacji znajdujących się w budynku -mówił na antenie Polskiego Radia Koszalin Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS. -Wymiany wymagała instalacja elektryczna i te prace zostały wykonane w ciągu czterech dni. Niestety podczas prób szczelności okazało się, że instalacja gazowa nie spełnia wymagań i ją trzeba też wymienić.

Prezes zaznacza, że stare instalacje gazowe, które są jeszcze skręcane, bardzo często po odcięciu gazu nie przechodzą prób szczelności. W związku z tym trzeba je wymieniać. Jednak, aby to zrobić potrzebne są projekty i odpowiednie zgody. W przypadku kamienicy przy ul. Limanowskiego, wymagane są między innymi zgody konserwatora zabytków. Choć wszystkie prace mają charakter jako „pilne” to niestety niektórych spraw nie da się przyśpieszyć ze względów formalnych.

Niestety raczej nie ma szans, aby mieszkańcy mieli gaz do końca tego roku. Na remont czeka także poddasze i sam dach, który uległ częściowemu spaleniu. Na te prace już szukany jest wykonawca.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SzokSzok

3 0

Doszli do wniosku że trzeba remontować 11:21, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%