Zamknij
REKLAMA

Te paczki trafią do dzieci. Ewangeliczny Związek Braterski ruszył z akcją Świąteczna Paczka

10.51, 18.11.2020 mat. pras.
Skomentuj
REKLAMA

Ewangeliczny Związek Braterski mimo ograniczeń związanych z Covid-19 jak co roku prowadzi Akcję Świąteczna Paczka. Tym razem paczek nie mogli przywieźć do Szczecinka duchowni ze Szwajcarii, lecz do przewiezienia prawie tysiąca paczek została wynajęta firma przewozowa.

Paczki zostaną posortowane i przeznaczone do współpracujących organizacji pomocowych głównie z powiatu szczecineckiego. Paczki będą przekazane do PCPR Szczecinek, MOPS Szczecinek, GOPS Borne Sulinowo, GOPS Barwice i Klubu AA w Barwicach oraz GOPS w Grzmiącej. Akcją zostaną również objęte miejscowości, w których Związek ma swoje Zbory (parafie) poza powiatem szczecineckim.

Paczki są skierowane w większości do dzieci, które niestety w tym roku nie mogły skorzystać z Ośrodka Wypoczynkowego w Kołobrzegu. Niektóre paczki będą przekazane dzieciom więźniów osadzonych w zakładach karnych. Do osadzonych w OZ Szczecinek, a także Zakładu Karnego w Czarnem dotrą paczki przygotowane specjalnie dla nich,  z artykułami niezbędnymi na co dzień.

Ponadto paczki dotrą do seniorów i rodzin wielodzietnych.

-Naszym mottem są słowa Apostoła Pawła z listu do Galacjan 6:9-10 ,,Czynić dobrze nie ustawajmy, póki czas mamy dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary" - mówi st. Prezb. Ludwik Skworcz Przewodniczący Rady Starszych EZB.

(mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GośćGość

2 1

Proboszcze z innych wyznań mogą brać przykład jak można pomagać innym a nie tylko sobie. 08:57, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BRNTBRNT

0 1

Podaj jakiś konkret i wyjaśnij o co ci chodzi, to, co napisałeś to zwykłe mącenie ludziom w głowach i bez sensu - bez konkretu, bez faktu. 11:50, 20.11.2020


REKLAMA
0%