Zamknij
REKLAMA

Policja apeluje: Kierowco - motocyklisto używaj kierunkowskazów i patrz w lusterka. Bądź widoczny dla innych i stosuj się do przepisów!

11:14, 13.08.2020 | Zespół prasowy KWP Szczecin
Skomentuj
REKLAMA

Piękna, słoneczna pogoda zachęca do korzystania z sezonu motocyklowego. Tylko w tym roku motocykliści uczestniczyli w 49 wypadkach, zginęło w nich 9 motocyklistów, a 40 zostało rannych. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

W okresie od 01.01.-09.08.2020r. na drogach naszego województwa odnotowaliśmy 49 wypadków z udziałem motocyklistów  (w tym samym czasie w 2019 r. , 66), zginęło  w nich 9 motocyklistów ( w 2019, 10 osób), a 40 zostało rannych ( w 2019, 57 osób).

Tylko w sierpniu br. w naszym regionie zginęło dwóch motocyklistów. Wczoraj  tj.  11 sierpnia 2020 r. w miejscowości Domachowo ( pow. koszaliński) doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty i ciągnika  rolniczego. W wyniku tego zdarzenia drogowego śmierć poniósł 32- latek kierujący jednośladem. Koszalińscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Zaledwie kilka dni wcześniej tj. 9 sierpnia br. około godz. 14:50 w wyniku zderzenia kierującego motocyklem i kierowcy citroena, śmierć poniósł motocyklista Do wypadku doszło w miejscowości Dziwnówek  (pow. kamieński). Postępowanie w tej sprawie prowadzą kamieńscy policjanci.

Pamiętajmy! Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jego pojazd nie posiada pasów bezpieczeństwa,  czy poduszek powietrznych. W momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Na te niechlubne statystyki wpływ mają przede wszystkim błędy popełnianie przez kierujących pojazdami oraz również słaby system szkolenia zarówno kierowców pojazdów jednośladowych, jak i kierowców samochodów. Do tego dochodzi wzrost zarejestrowanych pojazdów, a także sprzyjający jeździe motocyklem długi, a niekiedy całoroczny wręcz sezon. Kiedy robi się ciepło, słonecznie i sucho, wtedy przyciskamy/odkręcamy gaz mocniej.

Motocykliści, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy uważają opinie krążące o ich środowisku za bardzo krzywdzące. Wskazują jednocześnie, że większość kierujących motocyklami to prawdziwi pasjonaci, dla których przejażdżka jednośladem to forma relaksu i okazja do spotkań z przyjaciółmi.

Ponadto kierowcy motocykli zwracają uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców samochodów osobowych, którzy nie zauważają motocykli przy zmianie pasa ruchu i niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach.

Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

(Zespół prasowy KWP Szczecin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JanekJanek

2 0

Zawsze patrzę, zawsze, no chyba, że nie zauważę.
Co to za apele. Chyba nikt normalny nie chce mieć zdarzenia drogowego typu wypadek, stłuczka itp.
A apelować do tych nienormatywnych umysłowo to nie ma sensu. 11:55, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

4 0

Jestem motocyklistką i z mojego doświadczenia wynika, że to kierowcy samochodów stwarzają najwiecej niebezpiecznych sytuacji. Zajeżdżają drogę, nie używają kiedunków, wwyprzedzają na zakrętach, wciaskają sie na ten sam pas, trzymają sie za blisko. Nawet na nauce jazdy wciskali sie pomiedzy mnie a instruktora i wyprzedzali na zakrecie gdy ja mialam skrecac w lewo i mialam juz przygotowany kierunek. Siedza w telefonach a potem nic nie widza! Mijają za blisko i to sotyczy tez rowezystow, na nich tez nie zwracaja uwagi!!!! 16:21, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AQQAQQ

3 0

Ja nie spotkałem się z rażącym stworzeniem zagrożenia przez motocyklistę.Natomiast samochody a raczej znajdujący się w nich za kierownicą posiadacze prawa jazdy niemal codziennie coś odwalają.Wymuszenia,siedzenie na zderzaku,wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych widzę codziennie. 17:49, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ApsikApsik

3 0

Kierowca ze względu że jest w dużym pojeździe powinien/musi uważać w pierwszej kolejności na : pieszych - rowerzystów - motocyklistów - inne pojazdy, a ten co tego nie wie jest zwykłą d”””” i już ! 14:57, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA