Zamknij
REKLAMA

Letnia zbiórka żywności Caritas Polska potrwa do 31 sierpnia

12:10, 08.07.2020 | PAP
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Letnia Zbiórka Żywności Caritas Polska i Fundacji Tesco potrwa do 31 sierpnia. Zebrane produkty z długim terminem przydatności trafią w tym roku do osób najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19.

W tym roku, z powodu sytuacji spowodowanej epidemią Wielkanocna Zbiórka Żywności nie mogła się odbyć i Tesco wyszło z inicjatywą zorganizowania wyjątkowej, dwumiesięcznej Letniej Zbiórki Żywności - poinformował Bartłomiej Kulisz z Caritas Polska w informacji przekazanej PAP.

Podkreślił, że "wziąć udział w akcji można w każdym sklepie Tesco, kupując artykuły z długim terminem przydatności, np. mąkę, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbatę, czy kawę i umieszczając je w oznaczonym punkcie zbiórki za linią kas".

Dyrektor komunikacji Tesco Polska Daria Kulińska powiedziała, że uruchomienie zbiórki w terminie wakacyjnym jest wyjściem naprzeciw dynamicznie zmieniającej się sytuacji ekonomicznej, z którą boryka się wiele gospodarstw domowych.

"W ostatnich miesiącach staraliśmy się odpowiedzieć na zwiększone potrzeby, dlatego w kwietniu przekazaliśmy dodatkową darowiznę w postaci 20 ton produktów, które przy wsparciu naszych partnerów trafiły do potrzebujących. Wiemy również, że nasi klienci dbają o swoje lokalne społeczności, dlatego zachęcamy do dołączenia się do naszych działań i wsparcia tych, którzy tej pomocy obecnie najbardziej potrzebują" - powiedziała Daria Kulińska.

Wszystkie produkty zebrane w czasie Letniej Zbiórki Żywności trafią do Caritas i Banków Żywności, a następnie zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

Współpraca Caritas Polska z Tesco rozpoczęła się w 2017 roku. Dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, przeprowadzana jest zbiórki żywności.

"Od 2014 roku klienci Tesco przekazali 3 768 ton żywności, co umożliwiło przygotowanie 8,8 mln posiłków" - podano.

Autor: Magdalena Gronek

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

zetzet

1 2

Zbiórka żywności ?! Przecież mamy dobrobyt, polskim rodzinom żyje się lepiej, żyją godnie a nie głodnie... Chyba że to co przekazują nam media to wielka ściema.... 12:17, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MONIA MONIA

1 0

CEL SZCZYTNY ,ALE POWEIM TAK W TYM ROKU RODZINY UBOGIE DOSTALY W CIACU OKOLO 2 DO 3 MIESIECY POMOC W POSTACI ZYWNOSCI Z BANKU ZYWNOSCI I WIEM Z EJEST TO DOSC POKAZNA POMPC ,DOSTALI SPORO KONSERW ,RYZU,MAKARONU,FASOLKI W PUSZKACH,KONCENTRATY POMIDOROWE,POWIDLA,O;LEJ SER ,GROSZEK Z MARCHEWKA WIEC ZASTANAWIAM SIE ILE JESZCZE IM TRZEBA ,MOZE TRZEBA TO JAKOS INACZEJ ORGANIZOWAC ALBO LEPIEJ SPRAWDZAC POTRZEBUJACYCH 15:26, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA