Zamknij
REKLAMA

Zabawki zrobione przez osadzonych trafiły do dzieci

08:08, 02.06.2020 | por. Michał Rokita
por. Michał Rokita
REKLAMA

Przedszkole "Jaś i Małgosia" jest placówką, która kompleksowo wspiera terapeutycznie dzieci i ich rodziny poprzez wczesne wspomagania rozwoju dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka jest to zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczo-rehabilitacyjnych i terapeutyczno-edukacyjnych, których podmiotem jest małe dziecko, wykazujące nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym oraz jego rodzina. Jak wynika z definicji, podmiotem wczesnego wspomagania rozwoju jest dziecko od momentu wykrycia nieprawidłowości rozwoju do podjęcia nauki szkolnej oraz jego rodzice. Nieprawidłowości mogą występować w postaci izolowanej lub złożonej niepełnosprawności.

Najważniejszym celem wczesnego wspomagania rozwoju jest zaangażowanie rodziców w proces terapii, ponieważ oni najlepiej znają własne dziecko, jego potrzeby i mocne strony, przy profesjonalnym wsparciu specjalistów. To właśnie rodzice są najbardziej kompetentnymi, pierwszymi terapeutami własnego niepełnosprawnego dziecka.

Podczas wizyty funkcjonariuszy służby więziennej dzieci otrzymały zabawki, które zostały wykonane przez osadzonych, a pracownicy środki ochrony osobistej. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć samochód Służby Więzienny przeznaczony do przewozu osadzonych.

 

(por. Michał Rokita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA